Pamuk Üreticilerimize Müjde!

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza POSACI,Günümüz dünyasında en stratejik tarımsal ürünlerden olan pamuk ülkemiz ve Aydınımız için de büyük önem arz etmektedir.

Politika 16.10.2020, 18:32
Pamuk Üreticilerimize Müjde!

AK Parti iktidarları döneminde sürekli ve artarak desteklenen pamuk üretiminde bugün dünyada 6. Sıradayız.Verimlilikte ise 3.sıra Türkiye’nin dir.Son 18 yılda yapılan başarılı destekleme politikaları ile verimliliğimiz %40 artışla 500 kg seviyelerine ulaştı.

Pamuk üreticilerimiz ile sürekli bağlantı halinde ve kendisi de çiftçi olan bir Milletvekili olarak çiftçimizin taleplerini Tarım Orman Bakanliğımız yetkilileri ve Bakanımız Sayın Pakdemirli ile aralıksız paylaşıyoruz.

Bu çabalar neticesinde çiftçilerimizin taleplerine duyarsız kalmayan Bakanımız müjdeli haberi  bugün açıkladı; buna göre daha önce 80 kuruş olan kütlü pamuk prim desteği %37.5 arttırılarak 1 Lira 10 kuruşa yükseltildi.Mazot ve gübre desteğiyle kg başına destek 1 Lira 23 kuruş oldu.Hayırlı ve uğurlu olsun.

Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sn.Bekir PAKDEMORLİ’ye,bakanlık çalışanlarımıza ve emeği geçen diğer tüm kamu çalışanlarımıza şükranlarımı sunarım.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@