Özhaseki: Teröre bulaşan başkanlara OHAL değil Torba Yasa

Oktay ENSARİ- Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, () - ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu'da terörE destek veren belediye başkanlarının Olağanüstü Hal uygulamasıyla değil, kısa sürede Meclis'e getirecekleri Torba Yasa...

Haberler 23.07.2016, 15:45
Özhaseki: Teröre bulaşan başkanlara OHAL değil Torba Yasa

Oktay ENSARİ- Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, () - ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu'da terörE destek veren belediye başkanlarının Olağanüstü Hal uygulamasıyla değil, kısa sürede Meclis'e getirecekleri Torba Yasa ile ele alacaklarını söyledi. Özhaseki, "Bu konuda Kandil’in tehditleri bizi bağlamaz. Teröre bulaşanlara seyirci kalamayız" dedi.
Kayseri'de açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, teröre karışan belediye başkanları ve çalışanlarıyla ilgili Olağanüstü Hal uygulamaları kapsamında işlem yapılmayacağını, bunu kısa sürede Torba Yasa içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirerek görüşmelere açacaklarını söyledi. Açtığı davalar nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarındaki kırgınlığın, darbe girişimi sonrası giderildiğini ve aralarında sıcak bir diyalog başladığını belirten Özhaseki, hem Kılıçdaroğlu'na hem MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye darbe girişimine karşı takındıkları tavır nedeniyle teşekkür etti.
TERÖR DESTEKÇİSİ BAŞKANLAR
Doğu ve Güneydoğu’da terörle bağlantılı belediyelerle ilgili sıkıntıları olduğunu belirten Mehmet Özhaseki, "Ancak, bunu OHAL veya kanun hükmünde kararname çıkartıp, aşırı biçimde kullanmamayı kararlaştırdık" dedi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Muhalefetle darbe sonrası aramızda oluşan sıcak ilişkileri de göz önüne alıp, bu konudaki düzenlemeyi torba yasa ile Meclis'e getirerek, muhalefet partilerimizin de fikirlerini alarak yapacağız. Elbette, bu düzenlemeler öncesi tutuşup, görevden alınacak başkanların yerine atanacakları öldüreceği tehdidini savuran 'Hadi yapın' diyen Kandil’e boyun eğip, bunlara seyirci kalamayız."
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Bakan Özhaseki, İstanbul’da dün inşaat sektörü ile yaptıkları toplantı sonrası yapılacak düzenlemeleri önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklayacağını söyledi. Hükümetin her alanda ekonomik canlandırma veya rahatlama ile durağanlığı gidereceğini belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hükümetimiz, insanımıza güven verebilmek için adına ister iyileştirme, ister teşvik paketi deyin yeni kararlar almaktadır. Bu paketler çerçevesinde inşaat sektöründe kaynak oluşturup, israfı önleyeceğiz. Sahillere yatırımlar yapılması, enerji santralleri, ÇED ile ilgili sorunları ele aldık, İnşaat sektöründe kentsel dönüşüm kanunundaki tıkanıklığı ve bu konudaki şikayetleri mevzi mevzi gidereceğiz. Örneğin, İstanbul’da Gaziosmanpaşa ve Üsküdar’daki sorunları ele aldık. Yurtdışında büyük ölçekli iş yapan 42 Türk inşaat firmasının isteklerini göz önüne alıp, bunları Bakanlar Kurulu'na sunacağız."
CEMAAT OKULLARI
OHAL yasası sayesinde hükümetin kanun hükmündeki kararnameler ile elinin rahatlayacağını ve FETÖ’cü anlayışla daha kolay mücadele edebileceklerini belirten Mehmet Özhaseki, ailelere de çağrıda bulunarak, insanların kendileri ve çocukları için şeffaflığa itibar etmelerini, gizli yerlere ve yapılara kapılmamalarını, abi- abla ve parasız ders verme vaatlerine itibar edilmemesini istedi.
Gülen cemaatine ait okullara el konulmasını "Halk FETÖ'ye verdiği okulları geri alıp devlete verdi" diye niteleyen Özhaseki, bu konuda da şunları söyledi:

"El konulan okul, dershane ve yurtların parasını, şimdi hain olarak karşımıza çıkan insanlara halkımız verdi. Onlar bu emakları, milli ve dini duyguları kullanarak, kandırarak aldılar. Yani bunları onlara halk verdi. Milletimiz şimdi bu yerleri kötüye kullanıldığı için, geri alıp, devletin kontrolüne verdi. OHAL’i biz, elimiz rahatlasın, daha rahat edip, uygulamaları hızlandıralım diye yaptık. Kimsenin sosyal yaşamı değişmeyecek. 2 yıldır bu FETÖ’cülerin okullarını, dershanelerini, yurtlarını, hastanelerini, sendikalarını biliyoruz ama bu yasalarla ne yazık ki patinaj yapıyorduk. Şimdi gündüz külahlı gece silahlı örneği, FETÖ’cülerin mali kaynaklarını kurutuyor, ayıklıyoruz. Bu işi cadı avına dönüştürmeden, hakka, hukuka özen göstererek, kurunun yanında yaş da yanar atasözümüzün gerçekleşmemesi için her şey yapılacak. Hak ve adaletten asla çıkmayacağız."

FOTOĞRAFLI

Oktay ENSARİ- Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, () - ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu'da terörE destek veren belediye başkanlarının Olağanüstü Hal uygğulamasıyla değil, kısa sürede Meclis'e getirecekleri Torba Yasa ile ele alacaklarını söyledi. Özhaseki, "Bu konuda Kandil’in tehditleri bizi bağlamaz. Teröre bulaşanlara seyirci kalamayız" dedi.
Kayseri'de açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, teröre karışan belediye başkanları ve çalışanlarıyla ilgili Olağanüstü Hal uygulamaları kapsamında işlem yapılmayacağını, bunu kısa sürede Torba Yasa içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirerek görüşmelere açacaklarını söyledi. Açtığı davalar nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarındaki kırgınlığın, darbe girişimi sonrası giderildiğini ve aralarında sıcak bir diyalog başladığını belirten Özhaseki, hem Kılıçdaroğlu'na hem MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye darbe girişimine karşı takındıkları tavır nedeniyle teşekkür etti.
TERÖR DESTEKÇİSİ BAŞKANLAR
Doğu ve Güneydoğu’da terörle bağlantılı belediyelerle ilgili sıkıntıları olduğunu belirten Mehmet Özhaseki, "Ancak, bunu OHAL veya kanun hükmünde kararname çıkartıp, aşırı biçimde kullanmamayı kararlaştırdık"dedi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Muhalefetle darbe sonrası aramızda oluşan sıcak ilişkileri de göz önüne alıp, bu konudaki düzenlemeyi torba yasa ile Meclis'e getirerek, muhalefet partilerimizin de fikirlerini alarak yapacağız. Elbette, bu düzenlemeler öncesi tutuşup, görevden alınacak başkanların yerine atanacakları öldüreceği tehdini savuran 'Hadi yapın' diyen Kandil’e boyun eğip, bunlara seyirci kalamayız."
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Bakan Özhaseki, İstanbul’da dün inşaat sektörü ile yaptıkları toplantı sonrası yapılacak düzenlemeleri önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklayacağını söyledi. Hükümetin her alanda ekonomik canlandırma veya rahatlama ile durağanlığı gidereceğini belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hükümetimiz, insanımıza güven verebilmek için adına ister iyileştirme, ister teşvik paketi deyin yeni kararlar almaktadır. Bu paketler çerçevesinde inşaat sektöründe kaynak oluşturup, israfı önleyeceğiz. Sahillere yatırımlar yapılması, enerji santralleri, ÇED ile ilgili sorunları ele aldık, İnşaat sektöründe kentsel dönüşüm kanunundaki tıkanıklığı ve bu konudaki şikayetleri mevzi mevzi gidereceğiz. Örneğin, İstanbul’da Gaziosmanpaşa ve Üsküdar’daki sorunları ele aldık. Yurtdışında büyük ölçekli iş yapan 42 Türk inşaat firmasının isteklerini göz önüne alıp, bunları Bakanlar Kurulu'na sunacağız."
CEMAAT OKULLARI
OHAL yasası sayesinde hükümetin kanun hükmündeki kararnameler ile elinin rahatlayacağını ve FETÖ’cü anlayışla daha kolay mücadele edebileceklerini belirten Mehmet Özhaseki, ailelere de çağrıda bulunarak, insanların kendileri ve çocukları için şeffaflığa itibar etmelerini, gizli yerlere ve yapılara kapılmamalarını, abi- abla ve parasız ders verme vaadlerine itibar edilmemesini istedi.
Gülen cemaatine ait okullara el konulmasını "Halk FETÖ'ye verdiği okulları geri alıp devlete verdi" diye niteleyen Özhaseki, bu konuda da şunları söyledi:
"El konulan okul, dershane ve yurtların parasını, şimdi hain olarak karşımıza çıkan insanlara halkımız verdi. Onlar emlakları, milli ve dini duyguları kullanarak, kandırarak aldılar. Yani bunları onlara halk verdi. Milletimiz şimdi bu yerleri kötüye kullanıldığı için, geri alıp, devletin kontrolüne verdi. OHAL’i biz, elimiz rahatlasın, daha rahat edip, uygulamaları hızlandıralım diye yaptık. Kimsenin sosyal yaşamı değişmeyecek. 2 yıldır bu FETÖ’cülerin okullarını, dershanelerini, yurtlarını, hastanelerini, sendikalarını biliyoruz ama bu yasalarla ne yazık ki patinaj yapıyorduk. Şimdi gündüz külahlı gece silahlı örneği, FETÖ’cülerin mali kaynaklarını kurutuyor, ayıklıyoruz. Bu işi cadı avına dönüştürmeden, hakka, hukuka özen göstererek, kurunun yanında yaş da yanar atasözümüzün gerçekleşmemesi için her şey yapılacak. Hak ve adaletten asla çıkmayacağız."

FOTOĞRAFLI


Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
banner978
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:23
Güneş 07:53
Öğle 12:47
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 14 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Kayserispor 14 10
18. Ankaragücü 14 9
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 14 22
7. Menemen Belediyespor 14 22
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Arsenal 16 22
10. Crystal Palace 16 22
11. Newcastle 16 22
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 16 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@