Müzeyyen Şevkin Gazetecilere Yapılan Siber Saldırıyı Meclise Taşıdı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak Twitter hesapları ele geçirilen gazetecileri meclis gündemine taşıdı.

Politika 26.02.2020, 18:48 26.02.2020, 22:24

Kamu Gündemi - Özel Haber | Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak Twitter hesapları ele geçirilen gazetecileri meclis gündemine taşıdı.

Müzeyyen Şevkin'in TBMM'de yaptığı konuşma şöyle;

Yeniçağ gazetesi yazarları Murat Ağırel ve Batuhan Çolak'ın Twitter hesaplarının bağlı bulunduğu mail hesapları yaptıkları Libya paylaşımı sonrasında şüpheli bir şekilde ele geçirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanının Libya şehitleriyle ilgili "Birkaç tane şehit…" gibi kabul edilemez açıklamasının ardından, kamuoyunun haber alma hakkını gözeterek haber ve paylaşımlar yapan 2 gazeteci tam anlamıyla siber zorbalıkla karşı karşıya kalmıştır. Ancak telefonlarla açılabilen hesaplara normal şartlarda girilebilmesi mümkün olmazken, bir GSM operatörü de kullanılarak tüm sosyal medya hesapları ele geçirilmiş, yasa dışı yöntemlerle bir hukuksuzluk yaşanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan her birey için büyük bir tehdit oluşturan, basın özgürlüğü için de önemli olan bu olay derhâl araştırılmalı, sorumlu kişi, kişiler ve kurumlar kamuoyuna açıklanmalı, gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@