Müezzinoğlu: Fetullah Gülen isminin insani değeri olduğu kanaatinde değilim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Fettullah Gülen'in bu milletin taşıdığı değerleri taşımadığını ve insani değerini olmadığını söyledi. Seçim bölgesi Bursa'ya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı...

Haberler 23.07.2016, 16:20
Müezzinoğlu: Fetullah Gülen isminin insani değeri olduğu kanaatinde değilim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Fettullah Gülen'in bu milletin taşıdığı değerleri taşımadığını ve insani değerini olmadığını söyledi.
Seçim bölgesi Bursa'ya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin il teşkilatında basın toplantısı düzenledi. 15 Temmuz gecesine ilişkin, "O gece ambulanslarımızın engellendiği fotoğrafları ve uygulamaları gördük. Biz, Ankara büyük patlamasını gördük. İstanbul Atatürk Havaalanı’ndaki patlamayı gördük. Burada bile ambulanslara karşı böyle bir engelleme görmedik. Ama bu hainler engellemelerinde başarılı olamadılar" dedi.
"FETULLAH GÜLEN’İN DNA’SINI…"
Açıklamalarında, “Fetullah Gülen isminin insani değerinin olduğu kanaatinde değilim." diyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Gülen’in bu milletin taşıdığı değeri de taşımadığını söyledi. Fetullah Gülen ismini eleştiren Müezzinoğlu, "Bu milletin DNA’sını inceleseniz bu millete ait özellikler bulabilirsiniz ama onun DNA’sında bu millete ait bir özellik olduğu kanaatinde değilim" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz gecesi yaşananlara ilişkin milletin milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktığını anlatan Müezzinoğlu, her kesimden vatandaşın o gece sokağa çıktığını ve 248 şehit verildiğine dikkat çekti. Müezzinoğlu, “Vatandaşlarımız o gece tankların üzerine çıktı, tankların paletlerinin altına başını koydu. Silahlara göğüslerini gerdi. Ve 248 şehit verdik. Onları Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.
"TÜRKİYE'NİN KADERİNDE ETKİN OLACAK TÜM UNSURLAR TEMİZLENECEKTİR"
Halkın dünyaya örnek olacak bir demokrasi mücadelesi verdiğini söyleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Müezzinoğlu, haince bir planın millet sayesinde atlatmanın huzurunu yaşadıklarını ifade etti. Müezzinoğlu, "Millet kaderiyle oynamak isteyen hainlere canı pahasına bir tavır koymuştur ve başarılı olmuştur. Millete bedel ödetmek isteyen hainler en ağır bedeli ödeyecek. Türkiye'nin kaderinde etkin olacak tüm unsurlar temizlenecektir" dedi.
Türkiye’de 3 ay süreyle ilen edilen Olağanüstü Hal'e (OHAL) de değinen Müezzinoğlu, “Olağanüstü Hal, millete karşı değil devletin kendi içindeki hainlere karşı ilan edilmiştir. Milletimiz evinde rahatça uyusun. Sokağında rahatça gezsin. İşini, planını, düzenini yapsın" diye konuştu konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@