Mehmet Bekaroğlu: Yenikapı'ya gitmeyeceğim

Nursima KESKİN / ANKARA () - CHP'li Mehmet Bekaroğlu, Yenikapı mitingine katılmayacağını belirterek "Gitmeyeceğim. Başka işlerim var. Kalabalık zaten herkes gidiyor. " dedi. CHP İStanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği...

Haberler 04.08.2016, 13:49
Mehmet Bekaroğlu: Yenikapı'ya gitmeyeceğim

Nursima KESKİN / ANKARA () - CHP'li Mehmet Bekaroğlu, Yenikapı mitingine katılmayacağını belirterek "Gitmeyeceğim. Başka işlerim var. Kalabalık zaten herkes gidiyor. " dedi.

CHP İStanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bekaroğlu, "Yenikapı'daki mitinge gidecek misiniz?" sorusuna “Gitmeyeceğim. Başka işlerim var. Kalabalık zaten herke gidiyor. Ama Sayın Genel Başkanımız bir genel başkan yardımcısı, bir grup başkanvekili ve 3 milletvekilini görevlendirdi. Gidecekler. Ben demokrasi mitinglerine Rize, Karadeniz'de katıldım. Biz kendi mitingimize davet ettik. Onlarda genel başkan yardımcısı, belediye başkanı düzeyinde geldiler İstanbul'daki mitingimizde bulundular. BU Cumhurbaşkanı mitingi filan değil. Sayın Genel Başkanımız parti karar organlarıyla görüşerek bir karar almıştır. Sembolik olarak kalıyorlar" diye yanıt verdi.


"BU BİR FIRSATTI"

Mehmet Bekaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın hakkında açılan davaları geri çekmesine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "İyi bir jest. Ama burada da ayrımcılık yaptı. HDP'lilerinkini çekmedi. Olmaz, burada yanlış yapıyor. Bu bir fırsattı. Süreci tekrar başlatması için bir fırsattı. Herkes normalleşecek arkadaşlar. böyle bir felaket yaşadık. Bu örgütü bütün sempatizanları yok mu edeceğiz aileleri çocuklarıyla bu süreçte suç işleyenler cezalarını alacak. Kurunun yanında yaşta yanacak maalesef. İnsanlar dünya bedel ödeyecekler. Ama bu süreçte herkes normalleşecek. Çocukları da mı cezalandıracağız, böyle bir şey yok. Siz HDP ile Kürt siyaseti ile bir takım sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Ama bu normalleşme sürecinde bu siyasetin bütünüyle normalleşmesi gerekiyor. Ülke olarak birik bütünlük ve demokrasi çıkarmamız gerekiyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@