Kemal Zeybek: Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Politika 22.04.2020, 14:52
Kemal Zeybek: Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; “Birinci dünya savaşı emperyalist devletlerin paylaşım planlarıydı. Ülkemizin coğrafyası parçalara ayrılarak işgal edilmişti. Anadolu ve Trakya da ki topraklarımız paylaşım planları ile Emperyalist devletler ülke topraklarını işgal etmeye başlamıştı. Mustafa Kemal önderliğinde, farklı dilleri kullanan, değişik inanç gruplarına mensup atalarımızı bir araya gelerek yiğitçe direniş ve kahramanlık öyküleri ile dolu kurtuluş savaşını başarıyla kazanmışlardır. Ülkemizi işgal eden emperyalist güçler; Mustafa Kemal’in savaş taktiklerini iyi hesap edemedikleri için büyük yenilgiyle karşılaşmışlardır”.

  Zeybek;  Direniş hareketlerinden düzenli Ordunun yaratılmasında Mustafa Kemal ve silah arkadaşları inanılmazı başarmışlardır. Kurtuluş savaşında; Türk Milletinin iradesini temsil eden, Türk Ordusu bütün cephelerde savaşırken, “Türkiye Büyük Millet Meclisi “23 Nisan 1920 tarihinde açılarak önemli kararlar almıştır.  Top sesleri altında çalışmalarına devam eden TBMM kurtuluş savaşında ve barış sürecinde önemli görevler üstlenmiştir.  TBMM bütün tehdit ve saldırılara aldırış etmeden yasama görevini yerine getirerek, savaş meydanlarında çarpışan Ordumuza, milletimize moral kaynağı olmuştur. Savaşta ve barışta; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in üstün dehası düşman ülkeler tarafından kabul edilerek topraklarımızdan çekilmek zorunda kalmışlar ve kurtuluş savaşı zaferle sonuçlanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; barışın sürmesi ve güçlü olmak için birçok yenilik hareketini başlatmıştır. Atatürk İlkeleri ile ülkemizin, eğitim, kültür, ekonomi, sağlık ve çalışma alanlarında önemli gelişmeler yaşanmıştır.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİDİR

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Kurtuluş savaşı ve barış sürecinin başarıyla sonuçlanması ile Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında büyük kahramanlıklar sergileyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları; TBMM’nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihini Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı ilan ederek, geleceğimizin güvencesi çocuklara verdiği önemi ifade etmiştir. Bayram ve çocuk sözcükleri bir arada düşünüldüğünde; sevinci, coşkuyu, mutluluğu ve geleceğe olan güveni ifade etmektedir.

Zeybek; “Tarihimiz ve geleceğimiz için çok önemli olan; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını bu yıl, dünyayı saran salgın hastalık nedeniyle meydanlarda kutlayamayacağız. Covıd-19 nedeniyle dünyada birçok insan yaşamını yitirirken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı salgından korumak için gerekenleri çekinmeden yerine getireceğiz. Çocuklarımıza armağan edilen bu anlam dolu ve önemli bayramı onların sağlığını tehlikeye atmadan evlerimizin balkonlarında kutlatacağız. Dünyada çocuklar adına kutlanan başkada bir bayram yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarının başarıları ile kurtuluş savaşı öncesi ülkemizin durumunu dikkatlerden kaçırmayalım. Atatürk Devrim ve ilkelerine bağlılığımızdan asla taviz vermeyelim. Koronavırus salgını nedeniyle bir süre daha okullarından uzak kalacak sevgili gençlerimiz; bu süreçte hepimizin sağlığı için herkese önemli görevler düşmektedir. “EVDE KAL” sağlını koru. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını evlerimiz de kutlayalım. TBMM üyeleri geçmişine saygı, geleceğimizin anlam lığı için 23 Nisan 1920 TBMM açılışının 100’cü yıl dönümünde Türkiye Büyük Millet Meclisinde olacağız.  geçmişimizi unutmayalım”. 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşü; çocuklara ve gençlere büyük önemin yanında sorumlulukta yüklemiştir. 23 Nisan Bayramı; Atamızın çocuklarımıza armağanıdır. Gelecek güzel günlerin yakın olması dileğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@