HDP'li Toğrul: Öcalan'la ilgili kaygılarımız var

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında Abdullah Öcalan'ın durumu ile ilgili kaygılar olduğunu söyledi. Toğrul, yaşanan kaygının giderilmesi için Öcalan ile görüşülmesini istedi. Demokratik Bölgeler...

Haberler 21.07.2016, 14:12
HDP'li Toğrul: Öcalan'la ilgili kaygılarımız var
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında Abdullah Öcalan'ın durumu ile ilgili kaygılar olduğunu söyledi. Toğrul, yaşanan kaygının giderilmesi için Öcalan ile görüşülmesini istedi.
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Gaziantep İl Başkanlığı'nda Abdullah Öcalan'ın üzerinde uygulandığı öne sürülen tecritin kaldırılmasına yönelik basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya partililerin yanı sıra HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul da katıldı.
Toplantıda konuşan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimi sırasında ve sonrasında İmralı'da neler yaşandığını merak ettiklerini söyledi. Kürt halkının Öcalan hakkında kaygı duyduğunu ifade eden ve Öcalan ile görüşme yollarının yeniden açılması gerektiğini aktaran Toğrul, şöyle konuştu:
"Böylesi bir dönemde Öcalan'ın rolü bir kez daha ortaya çıkıyor. 15 Temmuz'da TBMM’yi bombalayan, kendi halkını bombalayanların İmralı'da neler yaptığını bilmek istiyoruz. Acaba orada bir durum yaşanmış mıdır? Öcalan ile 5 Nisan'dan bu yana kesik olan tüm görüşme yollarının mutlak bir şekilde açılması gerekiyor. Halkımız Öcalan hakkında endişelidir, kaygılıdır. Bu yaşadığımız kaosu daha da derinleştirecek bir durumdur. Onun için en kısa süre içerisinde talep ediyoruz; avukatları, ailesi veya en azından halkın itibar edebileceği bir komisyon İmralı'da Öcalan'ı ziyaret etmelidir. Biz kendi meclisini bombalayanların o gün İmralı'da ne yapmış olduklarını düşünmek dahi istemiyoruz."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@