Erdoğan: Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan bir kurşundur (1)

 Hakime TORUN / ANKARA () - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Kurumların adını vermeyeceğim hangi kurum olursa olsun. Şu anda yargıdan gelen bazı şeyleri görünce ürpermemek mümkün değil. Bu...

Haberler 10.08.2016, 15:28
Erdoğan: Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan bir kurşundur (1)

 Hakime TORUN / ANKARA () - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Kurumların adını vermeyeceğim hangi kurum olursa olsun. Şu anda yargıdan gelen bazı şeyleri görünce ürpermemek mümkün değil. Bu devletin kurumlarında işadamlarını yatırımcıları vs. Nasıl bunların haraca bağladığını şimdi çok daha açık net görüyoruz. Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan bir kurşundur. O kurşunlar işte o kuruşlar ile finanse ediliyor. Ülkem ve milletim adına bu örgütü tüm unsurları ile tüm mensupları ile içinizden temizleyeceğiniz konusunda ben sizlere güveniyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Türkiye İhracatçılar Meclisi üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Erdoğan, "Hiçbir zaman kim ne der diye düşünmedim. Milletin çıkarlarını gözettim. Doğru olduğunu düşündüğüm her konuda sonuna kadar mücadele ettim. Başbakanlığım döneminde 17-25 Aralık darbe girişimi karşısındaki net duruşumun önemi ancak 15 Temmuz silahlı darbeye özellikle teşebbüs edenler ile geldiğimiz noktada anlaşıldı. O ana kadar maalesef bir çok eş, dost ahbap bile bizleri anlamıyordu anlamıştı. Ne zaman ki 15 Temmuz'da bu olay gerçekleşti. Bir çok kesim anladığını ortaya koymaya başladı" dedi.

"ÇOK KISA ZAMANDA RUSYA İLE OLAN EKONOMİK İLİŞKİLERİ SÜRATLE GİDERECEĞİZ"

Türkiye -Rusya ilişkilerine ilişkin Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Yaşadığımız her ciddi sorunu iş adamları ile özellikle yoldaşım, yol arkadaşım olarak gördüğüm ihracatçılar ile paylaştık. Hiçbir talebi geri çevirmeden TİM, TOBB ile de olsun bütünüyle hepsiyle talepler geldiği zaman mümkün olduğu kadar kendilerini ile bir arada olmaya özen gösterdim. Dün malum bir 9 aylık aradan sonra bir çok girişimden sonra Rusya Federasyonu'na bir ziyaretimiz gerçekleşti.

(RUSYA ZİYARETİ) '10 SİZDEN, 10 BİZDEN' OLSUN DEDİLER. ÇOK DAR KAPSAMLI BİR İŞADAMLARI TOPLANTISI YAPTIK

Birlikte yaptığımız değerlendirme ile '10 sizden, 10 bizden' olsun dediler. Bu şekilde çok dar kapsamlı bir işadamları toplantısını sayın başkan Putin ile arkadaşlar ile bir arada olarak o toplantıyı gerektirdik. İnanıyorum ki çok kısa zamanda aramızdaki Rusya ile olan bu ekonomik ilişkileri süratle giderecek bunu aşma fırsatını bulacağız."

"BU ÖRGÜTE GİDEN HER KURUŞ MİLLETE SIKILAN BİR KURŞUNDUR"

Erdoğan, "Kurumların adını vermeyeceğim hangi kurum olursa olsun. Şu anda yargıdan gelen bazı şeyleri görünce ürpermemek mümkün değil. Bu devletin kurumlarında işadamlarını yatırımcıları vs. Nasıl bunların haraca bağladığını şimdi çok daha açık net görüyoruz. Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan bir kurşundur. O kurşunlar işte o kuruşlar ile finanse ediliyor. Ülkem ve milletim adına bu örgütü tüm unsurları ile tüm mensupları ile içinizden temizleyeceğiniz konusunda ben sizlere güveniyorum" dedi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@