Dışişleri Bakanı: Benim bakanlığımada sızmış bu hainler

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı terör örgütünün kendi bakanlığına da sızdığını belirterek, ''Benim bakanlığıma da sızmış bu hainler. Hemde soruları çalınarak, ya da sorular verilerek girmiş. Kapasitesi yok,...

Haberler 25.07.2016, 00:34
Dışişleri Bakanı: Benim bakanlığımada sızmış bu hainler
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı terör örgütünün kendi bakanlığına da sızdığını belirterek, ''Benim bakanlığıma da sızmış bu hainler. Hemde soruları çalınarak, ya da sorular verilerek girmiş. Kapasitesi yok, dil bilgisi yok ve değişik kurumlardan özellikle stratejik noktalara getirilerek bizim bakanlığı da yerleştirmişler" dedi.
Dışişleri Bakanlığı Mevlüt Çavuşoğlu, Konya'da Mevlana Meydanı'nda düzenlenen demokrasi nöbetindeki halka seslendi. Darbe girişiminde bulunan Fetullahçı terör örgütünün PKK, DHKP-C ve IŞİD'den farkının olmadığını söyledi.
''DARBE GİRİŞİMİNİN ARDINDA O TERÖRİST BAŞI FETO VARDIR''
Fetullah Gülen'in de Amerika Birleşik Devletleri'nden getirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Pelsinvanya'daki terörist başını da Türkiye'ye getireceğiz. Müttefikimiz ABD'ye sesleniyoruz. Evet size hukuki belgeleri veriyoruz, gerekli dökümanları veriyoruz. Ama artık bu kişiyi vermek için bize delil lazım diyemezsiniz. Sizde biliyorsunuz, dünyada biliyor, bu darbe girişiminin ardından o terörist başı Feto vardır, bunu herkes biliyor, sizde biliyorsunuz. O nedenle girişimlerimizi sürdüreceğiz. Adalet bakanımız gerekli belgeleri hazırlıyor. İfadeler var, ek deliller, belgeler hazırlandıktan sonra onları da vereceğiz. ABD'den isteyeceğiz. Biz bugüne kadar ABD ile bu konularda işbirliği yaptık. Aramızda da anlaşma var. Biz her zaman sözünde duran millet, sözümüzde duran devlet olduk. Dolayısıyla ABD'nin de bizimle işbirliği yapması lazım. Bize mazeret lazım değil. İnşallah sonucu da alacağız" diye konuştu.
Çavuşoğlu, Azerbaycan’da Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait üniversite ve televizyonları kapandığını, Somali'de Bakanlar Kurulu kararıyla faaliyetlerin durduğunu, Nijer'deki okulların kapanmak üzere olduğunu, başta Türki Cumhuriyetleri olmak üzere diğer ülkelerdeki faaliyetlerini durdurmak için gerekli adımları attıklarını söyledi.
''BENİM BAKANLIĞIMI DA SIZMIŞLAR''
Çavuşoğlu, Fetullahçı terör örgütünün kendi bakanlığına da sızdığını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Benim bakanlığıma da sızmış bu hainler. Hem de soruları çalınarak, ya da sorular verilerek girmiş. Kapasitesi yol. Dil bilgisi yok ve değişik kurumlardan özellikle stratejik noktalara getirilerek bizim bakanlığı da yerleştirmişler. Şimdi bunların çalışmalarını yapıyoruz. Bakanlığımı da bu hainlerden temizleyeceğiz. Tüm kurumlarımızı bu hainlerden temizleyeceğiz. Yarın sabah arkadaşlarımızla birlikte gerekli işlemleri yapacağız. Adımlarımızı da atacağız. Çünkü bu hainler içerde olduğu sürece bize huzur olmaz."
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@