CHP'li Muharrem İnce: Bu ordu bize lazım

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki terörist bir grubun darbe girişiminde bulunduğunu söyleyerek, "Bu bir terör hareketidir. Bütün bunlar doğru. Ama bütün bunlar doğru diye koskoca Silahlı Kuvvetleri...

Haberler 03.08.2016, 18:36
CHP'li Muharrem İnce: Bu ordu bize lazım
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki terörist bir grubun darbe girişiminde bulunduğunu söyleyerek, "Bu bir terör hareketidir. Bütün bunlar doğru. Ama bütün bunlar doğru diye koskoca Silahlı Kuvvetleri yok edemeyiz. Onları itibarsızlaştıramayız. Bu ordu bize lazım" dedi.
Muharrem İnce, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'ün vefat eden kayınpederi Hüseyin Dilman'ın cenazesi için Bilecik'e geldi. İnce, cenaze töreni öncesinde gazetecilerin yönelttiği çeşitli soruları yanıtladı. Muharrem İnce bir soru üzerine kinle, nefretle, ve öç almakla devletin yönetilmeyeceğini söyledi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin yıpratılmaması gerektiğini ifade eden İnce şöyle konuştu:
"Bu ordunun içerisinden üniforma giymiş terörist bir grup darbe girişiminde bulunmuştur. Bu bir terör hareketidir. Bütün bunlar doğru. Ama bütün bunlar doğru diye koskoca Silahlı Kuvvetleri yok edemeyiz. Onları itibarsızlaştıramayız. Bu ordu bize lazım. Biz problemli bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu sorunlu coğrafyada bizim güçlü bir orduya ihtiyacımız var. Burnu sürtülmüş bir ordu geleceğimizi tehlikeye sokar."
'MİLLİ EĞİTİMİ DE KAPATMAN LAZIM'
Askeri okulların kapatılmaması gerektiğini ifade eden CHP Milletvekili Muharrem İnce konuşmasını söyle sürdürdü:
"'Askeri okulları kapattım.' Niye? Milli Eğitimi de kapatman lazım o zaman. Tapu Kadastroyu da kapatman lazım. Yargıtay'ı da kapatman lazım. Danıştay'ı da kapatman lazım. Anayasa Mahkemesi'ni de kapatman lazım. Her yerden, bütün birimlerden FETÖ'cü diye insanları gözaltına alıyorsun ama bir tek askeri okulları kapatıyorsun. Neden? O zaman diğerlerini de kapatacaksın. Milli Eğitimin içerisinde de on binlerce insanı görevden aldın, gözaltına aldın. E o zaman Milli Eğitimi de kapatman lazım. Bu doğru bir şey değildir. Bir problem varsa, o problemle ilgili doğru teşhis koyup doğru tedavi yapmamız lazım. Şu anda FETÖ'cüleri görevden alıyorsun, yerine başkaları geliyor. Elini ovuşturan başka gruplar var. 20 sene sonra başımız yine belaya girecek. Bu yaklaşım doğru değildir. Çözüm, Meclisi devre dışı bırakıp 3-4 kişiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni yeniden şekillendirmek değildir."
'GENERALLERİN GÖRÜNTÜSÜ TÜRKİYE'NİN BAŞINA İŞ AÇACAK'
Dayak yemiş general görüntülerinin ileride Türkiye'nin başına dertler açacağını öne süren Muharrem İnce, "Bakın Türkiye'nin başı öyle bir belaya girecek ki 5 sene sonra. Bugünkü bu idam tartışmaları, küfredilen, kelepçeli general görüntüleri, dayak yemiş general görüntüleri, 5 sene sonra Türkiye'nin başına ne işler açacak. Onlar işkence altında ifade verdiklerini söyleyecekler. Eziyet gördüklerini söyleyecekler. Belki de cezaları hafifleyecek bu yüzden. Bunlar ciddi bir devlete yakışan işler değil" dedi.
'CADI AVINA DÖNÜŞTÜRMEK İSTEYENLER VAR'
Muharrem İnce bir gazetecinin Bilecik CHP İl Başkanı Metin Yaşar'ın harita mühendisi olarak çalışan kızının da FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındığını söylemesi üzerine şöyle konuştu:
"Çok yerde var böyle şeyler. Çok sayıda duyumum var. Asla bu terörist grupla ilişkisi olmayan pek çok insanın açığa alındığını, gözaltına alındığını biliyorum. Bu işi cadı avına dönüştürmek isteyenler de var. Sadece FETÖ'cüleri değil, AKP'ye muhalif olan bazı insanları da temizlemek için fırsat bu fırsat deyip bu konuda haksız işlemler yaptıklarını biliyorum. Özel durumu bilmiyorum ama bu şekilde kurunun yanında yaşın da yandığını biliyorum. Bilecik İl Başkanının kızı olması özel bir ayrıcalık sağlamaz. Benim çocuğuma da sağlamaz."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@