Bozdağ: OHAL sıkıyönetim değildir yönetim askerde olmayacaktır

Nursima KESKİN/ANKARA, () - OLAĞANÜSTÜ Hal (OHAL) ile ilgili Başbakanlık tezkeresi, Meclis Başkanlığı'nda görüşülmeye başlandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görüşmede yaptığı konuşmada, "Olağanüstü hal, bir sıkıyönetim...

Haberler 21.07.2016, 15:01
Bozdağ: OHAL sıkıyönetim değildir yönetim askerde olmayacaktır

Nursima KESKİN/ANKARA, () - OLAĞANÜSTÜ Hal (OHAL) ile ilgili Başbakanlık tezkeresi, Meclis Başkanlığı'nda görüşülmeye başlandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görüşmede yaptığı konuşmada, "Olağanüstü hal, bir sıkıyönetim değildir. Yönetim askerde olmayacaktır. Yönetim askerde değil, sivil iradede olacaktır" dedi.
Bozdağ, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Darbe teşebbüsü başarısız olmuştur. Artçıları olabilir. Olağanüstü hal, bir sıkıyönetim değildir. Yönetim askerde olmayacaktır. Yönetim askerde değil, sivil iradede olacaktır. Zaman kaybetmek bu tehlikenin büyümesinden başka bir sonuç doğurmaz. Kanun hükmünde kararnameler ile derhal adımlar atılacaktır. Bu parlamentoya karşı bir darbe değil, parlamentoyu bombalamak isteyenlere karşı milletin vuracağı darbenin ilanıdır. Gizli bir iş yapmıyoruz. Gizli kapaklı yapmıyoruz. Süre3yi 3 ay koyduk ama bu süreyi, tamamlamak zorunda değiliz. Amacımız 3 aydan daha kısa süre içinde atacağımız adımları atmak, yapacaklarımızı yapmak ve süre dolmadan da OHAL'i yeniden kaldırmaktır. Derdimiz yangını söndürmektir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@