BM Direktörü Gisladottir Gaizantep'te

Ahmet ÖZER / GAZİANTEP, () - BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Direktörü ve Eski İzlanda Dışişleri Bakanı Ingibjorg Gisladottir, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Gaziantep'e...

Haberler 19.07.2016, 15:55
BM Direktörü Gisladottir Gaizantep'te

Ahmet ÖZER / GAZİANTEP, () - BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Direktörü ve Eski İzlanda Dışişleri Bakanı Ingibjorg Gisladottir, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.
Gaziantep'e gelen Ingibjorg Gisladottir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti. Suriyeli kadınlara yönelik projelerle ilgili olarak Fatma Şahin ile görüşmek için geldiklerini aktaran Gisladottir, darbe girişimiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gisladottir, tankların ve silahların önüne geçerek darbe girişimini durduran Türk halkının büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Türkiye’de, 15 Temmuz darbe girişimiyle çok korkunç bir deneyim yaşadığını kaydeden Gisladottir, Türk halkını bir kez daha takdir ettiğini ifade etti.

Fatma Şahin, Gisladottir'e, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında demokrasi nöbetine giden erkekleri taşıyan kadın kamyonet şoförünün fotoğrafı gösterildi. Bu fotoğrafın Başbakan Binali Yıldırım’ı ağlattığını kabdeden Şahin, Türk kadınının demokrasi için önemini anlatarak bunun büyük bir kazanım olduğunu ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından Şahin ve Gisladottir karşılıklı olarak birbirlerine hediye sundu. 
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@