Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüştü

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Fethullah Gülen'in iadesi konusunda telefonda görüştü. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefon...

Haberler 22.07.2016, 00:14
Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüştü
BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Fethullah Gülen'in iadesi konusunda telefonda görüştü.
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. ABD Başkan Yardımcısı Biden görüşmede, ABD'nin darbe teşebbüsünü kınadığını belirterek Türkiye'ye destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Biden ayrıca, Fethullah Gülen'in iadesi konusundaki beklentilerin farkında olduğunu, bu hususta bağımsız ABD mahkemelerince karar verilmesi gerektiğini, konuya dair Türkiye ile birlikte çalışacaklarını ifade ettiği bildirildi.
Başbakan Binali Yıldırım ise görüşmede darbe girişiminde, teröristlerin 246 masum vatandaşın katlettiğini, 1536 vatandaşın ise yaraladığını belirterek, Fethullah Gülen ve başında bulunduğu terör örgütünün zararlı faaliyetleri konusunda ABD yönetimini uzun zamandır uyarıldığı vurgulandı. Görüşmede ayrıca, 15 Temmuz günü girişilen terörist kalkışmanın elebaşı konumundaki Fethullah Gülen'in iadesi için gerekli başvuru evraklarını ABD'ye iletildiği, bir müttefik olarak ABD'den Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesinin beklendiği vurguladı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@