Bakan Zeybekci: 15 Temmuz, dünya demokrasi tarihine Türk Milleti'nin devrimi olarak geçecektir

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Çardak Havaalanı'ndan 550 komandonun Ankara'ya nakledilmesinin engellendiği Çardak İlçesi'nde halka seslendi. 15 Temmuz'un dünya demokrasi tarihine 'Türk Milleti'nin Devrimi' olarak geçeceğini belirten Bakan...

Haberler 23.07.2016, 05:59
Bakan Zeybekci: 15 Temmuz, dünya demokrasi tarihine Türk Milleti'nin devrimi olarak geçecektir
EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Çardak Havaalanı'ndan 550 komandonun Ankara'ya nakledilmesinin engellendiği Çardak İlçesi'nde halka seslendi. 15 Temmuz'un dünya demokrasi tarihine 'Türk Milleti'nin Devrimi' olarak geçeceğini belirten Bakan Zeybekci, "Milletin demokrasi devrimi; Ak Partilisi, CHP'lisi, MHP'lisi, Alevi'si, Sünni'si ile 79 milyonun devrimidir" dedi.
Ekonominin, hükümetin sapasağlam olduğunu anlatan Zeybekçi, 'İdam' diye seslenen kalabalığa, "O hainlerden öyle bir hesap sorulacak ki, 'Keşke 5 kere geberseydim' diye dua edecekler" dedi. Zeybekci, darbe girişiminde bulunanlar için ise, "Onlara it demek bile köpeklere hakaret olur" diye konuştu.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çardak İlçe Meydanı'nda toplanan yaklaşık 3 bin kişiye seslendi. 'Milli İradeye Sahip Çık' mitingine Nihat Zeybekci'nin yanı sıra Denizli Ak parti Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Bakan Zeybekci'den önce Denizli milletvekilleri de halka seslenip darbe girişimini kınadı, verilen demokrasi mücadelesini anlattı.
Zeybekçi, 1980 askeri darbesinde lise öğrencisi olduğunu, arkadaşları ile birlikte Kütahya'ya diplomasını almaya gittiğini ancak, darbe olduğu için diplomasını alamadığını anlattı. Bakan Zeybekci, şöyle devam etti:
"Cuma günü de kızımın mezuniyeti vardı. Kızımın da diplomasını aldık. Ondan sonra dolaşırken ihanet peşindeki uçaklar Ankara üzerinde uçmaya başladı. Yanımızdaki arkadaşlara sorduğumda gece eğitimi yaptıklarını söylemişler. Onun üzerine oradan kalktık, hemen Başbakanlığa geçelim diye yola çıktık. Ardında Meclis'e gitmeye karar verdik. Dikmen Kapısı'ndan arabayla giremediğimiz için yaya yürürken gözlerini kan bürümüş bu hainler; 'Bunlara it demek köpeklere hakarettir.' Siz hiç sahibini ısıran köpek gördünüz mü? Ancak, kudurursa yapar. Siz hiç kendisine yemek verilen çanağa pisleyen köpek gördünüz mü? Bunu ancak köpeklikten çıkmış olan mahlukatlar yapar. Biz Meclis'e girerken doğrudan bizi hedef gözeterek ateş açtılar. Yerimize, yanımıza, ağaçlara ateş açtılar. Oraya gitmeden TRT Genel Müdürü'yle telefonla konuştum; 'Abdestimi aldım, TRT'yi teslim almaya gidiyorum' dedi. Bana sordu 'Ne yapıyorsun?' diye. 'Abdestimi aldım, gerekli teçhizatımı da aldım. Her kim ki bizi almaya geldi önce onun canı, sonra bizim' dedim. Yok öyle kolay kolay. Meclise girdik, Meclis Başkanımız konuşmaya başladığında kudurdu, çıldırdılar, Meclisi bombalamaya başladılar. Bu hainler benim kardeşlerimin üzerinden tank geçirdiler."
"O GEÇE ÇARDAK BAŞKA BİR YİĞİTTİ"
Çardak'ın 15 Temmuz gecesi demokrasi destanı yazdığını söyleyen Zeybekci, darbe girişimi sırasında yaklaşık 250 şehit verildiğini 1500 kadarının yaralandığını, bunların asla unutulmayacaklarını ifade etti. Bakan Zeybekçi, şunları söyledi:
"Onların yeni ilelebet bu milletin kalbinde olacak. Hükümet olarak onlar için bu ülkede gereken her yerde bu ülkede onların isimlerinin hayırla yad edilmesi için gereken her şeyi yapacağız. O gece Çardak başka bir güzeldi. O gece Çardak'taki yiğitlerim başka bir yiğitti. Hanım kardeşlerim de başka bir yiğitti, Nene Hatun'du. Kardeşlerim de Müftü Ahmet Hulusi'ydi. İlçe Başkanım beni aradığında durumu anlattı. Önceden haberimiz vardı. 'Denizli'den çıktılar, geliyorlar' derken niyetlerini anladık. Ona, 'Havaalanına gitmeyecekler. Onlar havaalanına girdelerse sen öldün, sen şehit oldun. Ancak öyle girecekler' dedim. Allah ondan, hepinizden razı olsun. Bu kolay bir şey değildir. Çıkacaksın askeri araçların önüne, dur diyeceksin."
"15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİ'NİN DEMOKRASİ DEVRİMİDİR"Osman Nuri BOYACI-Ramazan ÇETİN
15 Temmuz'un Türk Milleti'nin devrimi olarak dünya tarihine geçeceğini belirten Zeybekci, "Bakın dünyada bazı devrimler vardır. Bunlardan biri de Fransız devrimidir. Ama 15 Temmuz 2016 Cuma günü dünya demokrasi tarihine Türk Milleti'nin demokrasi devrimi olarak geçmiştir. Bedel ödendi bedel. Can verildi, artık kimsenin şüphesi kalmasın. Bir daha bu memlekette milletin iradesine, demokrasiye, meclisi hiçbir Allah'ın kulu, yaratık bu milletin iradesine ve kutsalına, elini, dilini, gözünü uzatamayacaktır. Çünkü millet ne dedi biliyor musunuz. Millet dedi ki; bu vatanın, devletin sahibi millettir, demokrasinin, milli iradenin, meclisin sahibi millettir dedi. O bayrağı kanıyla sulayarak o yetkiyi kendine aldı. Sizin midir artık her şey. Bir daha asla kalkışamayacaklar. Ama dikkatli olacağız. İçlerinde hala o kudurmuşlar bir yerlerde hareket halinde olabilir. Cumhurbaşkanımızdan ikinci bir talimat gelene kadar meydanlardayız, demokrasi nöbetine devam" diye konuştu.
"KEŞKE GEBERSEYDİM DİYENE KADAR GÜNYÜZÜ GÖSTERMEYECEĞİZ"
Bakan Nihat Zeybekci, millete ihanet edenlerden ihanetin bedeli sorulana kadar nöbete devam edeceklerini belirtirken kalabalıktan 'İdam isteriz' diye slogan atıldı. Zeybekci, "İlla idam mı diyorsunuz. Ama şunu da unutmayın. Keşke geberseydim diyene kadar gün yüzü göstermeyeceğiz bunlara. Keşke geberseydim diyecekler. O iki metrelik yerde ilelebet insan yüzü Günyüzü göstermeyeceğiz onlara. Bu yaptıklarının hesabı onlardan sorulacak. Ama en başka bu milleti Allah'la kandıran Pensilvanya'daki hinden sorulacak bunun hesabı. Biz yüce bir millet, o yüce milletin devletiyiz. O devlete yakışır şekilde hesap sorulacak" diye konuştu.
Zeybekci, darbe girişimine karşı AK Partili, CHP'li, MHP'lisi 79 milyonun devriminin gerçekleştğini vurguladı, "Alevisi, sünnisi, Kürdü, Türkü ile 79 milyonun devrimidir. Bu demokrasi devrimi 79 milyonun devrimi olarak tarihe geçecek" diye konuştu. Ekonominin sağlam olduğunu belirten Zeybekci, "Burası artık sağlam dedik Denizli, hainler toparlandı, inlere hücrelerine gönderildi. İşimiz Ankara'da. Ankara'da Allah'ın izniyle Ankara sağlam, hükümet sağlam, meclis sağlam, Cumhurbaşkanımızda aslanlar gibi Başkomutanımız da işinin başında" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@