Bakan Çelik: Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, darbelere asla izin vermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yedirmeyeceklerini söyledi. Bakan Faruk Çelik, Bursa Valisi İzzettin Küçük ile birlikte Şanlıurfa’daki 'Demokrasi nöbetine'...

Haberler 24.07.2016, 08:28
Bakan Çelik: Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz
GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, darbelere asla izin vermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yedirmeyeceklerini söyledi.
Bakan Faruk Çelik, Bursa Valisi İzzettin Küçük ile birlikte Şanlıurfa’daki 'Demokrasi nöbetine' katıldı. Topçu Meydanı'nda düzenlenen programa Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları ile binlerce vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ile alanı dolduran vatandaşlara seslenen Bakan Çelik, yapılanların hesabının sorulacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın öldürülmesi konusunda planlar yapıldığını ifade eden Bakan Çelik, "Milletimiz tarafından seçilen cumhurbaşkanımızın öldürülmesi ve yok edilmesi ile ilgili olmadık alçakça planlar yaptılar. Alçakça planları ancak alçaklar yapar. Utanmazlar. Canlarını Yunan adalarına kaçarak kurtarmaya çalıştılar. Kurtulamayacaklar bunun hesabını Şanlıurfalılar soracaktır" dedi.
Adnan Menderes, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun halkın gönlünden koparıldığına dikkat çeken Bakan Çelik, şöyle dedi:
"Siz Menderesi alıp bu milletin gönlünden götürdünüz idam ettiniz. Siz rahmetli Özal’ı da şu memleketin sorunlarına neşter atayım diye uğraşırken aldınız götürdünüz. Siz Muhsin Yazıcıoğlu’nu da belki alıp götürdünüz. Bunlar araştırılıp çıkarılacak bunu bilemiyorum. Bu memlekete kim çivi çakmaya çalışmışsa onlarla uğraştınız. Onları alıp götürdünüz. 'Bu kadar şeyi yaptık Tayip Erdoğan’ı da yeriz' dediniz, yedirmeyiz. Hesabı yapamadılar bu liderin ciğerini yüreğinin Şanlıurfa’ya bağlılığını ülkeye bağlılığını hesap edemediler. Hepimiz görevimizin başındayız. Ölümse ölüm. Vız gelir tırıs gider. İhanet şebekeleri, ihanet çeteleri ise ne yazık ki ordularımızın ve güvenlik güçlerimizin içerisine sızmış ve ihanetini gerçekleştiriyor. Biz bunlara Mehmetçik diyebilir miyiz? İhanet şebekesine diyemeyiz. Bunlara bu vatanın evlatları,insan diyebilir miyiz ? O zaman bunlar hayvan. Vallahi değil ben Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanıyım eğer bunlara hayvan dersek hayvana büyük bir hakaret olur. Hayvanların kimlere zararı var, faydadan başka neyi var. Maalesef ihanetin en büyüğünü gerçekleştirdiler. Türkiye olarak bir çok düşman gördük ama inanın ama böyle bir düşman Türkiye tarafından görülmedi. Rüyalarımızda bile böyle bir şey görsek inanmazdık. Siz kimin uşağınız kimin çıkıp söyleyin kime uşaklık yapıyorsunuz. Burada yaşanan 30 yıllık terör olaylarının içerisinde bu şerefsizlerin payı nedir bunlar ortaya çıkacaktır Allah’ın izniyle." 
Milletin Mehmetçiğini Mehmetçik olarak görmek istediğini ifade eden Bakan Çelik, "Demokrasi, hak ve hukuk varsa 246 kardeşimizin şehidimizin bir hakkı söz konusu ise teslim edin. Nasıl adalet bu teslim edin? Gelsin bakalım ne söyleyecek? Uzaktan kumandalı burada binlerce insanın zihnini ifal ederek binlerce kardeşimizin yaralanmasına ve yüzlerce kardeşimizin şehit olmasına vesile olmaktadırlar. Allahlarından bulsunlar diyorum ve bulacaklardır. Bu millet Mehmetçiğini Mehmetçik görmek istiyor. Lekelemeyin tertemiz asker ocağımızı, peygamber ocağımızı defolun gidin nereye gidiyorsanız gidin. Kime askerlik yapacaksanız gidin yapın. O sala sesleri uçak ve tank seslerini yendi. Ne istiyorsunuz bu Tayyip Erdoğan’dan ey münafıklar, ey kafirler ey düşmanlar nedir derdiniz. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız sizlere meydanları terk edin denmedikçe terk etmeyiniz. Çünkü bu fitne tek yüzlü bir fitne değildir. Bu fitnenin başka cepheleri var, başka destekçileri var bunların bütünüyle aydınlığa ve açığa çıkması gerekiyor. Onun için size diyorsa ki başkomutan meydanda durun diyorsa demek ki durmamız gerekiyor” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@