Bakan Çavuşoğlu: Pensilvanya’daki kalleş ‘Feto’yu da getireceğiz (2)

KORKUTELİ'DE TAZİYE ZİYARETİ Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu'nun Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde oturan...

Haberler 23.07.2016, 20:10
Bakan Çavuşoğlu: Pensilvanya’daki kalleş ‘Feto’yu da getireceğiz (2)

KORKUTELİ'DE TAZİYE ZİYARETİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu'nun Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Milletvekilli Hüseyin Samani, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer'in de eşlik ettiği ziyaret sırasında Ağaroğlu'nun evinde Kuran okundu.
'HUKUKEN ŞEHİT İLAN ETTİK'

İl Müftüsü Osman Artan'ın duasının ardından konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Yasin Naci Ağaroğlu, bizim inancımıza göre şehittir. Çünkü o bayrağı, vatanı, milleti için o genelkurmayın olduğu alana koştu. Bu alçak darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize hukuken haklarını vermek bakımından dün karar aldık, kanun hükmünde kararname ile hukuken şehit ilan ettik. Ama gerek Yasin Naci kardeşimiz, gerekse o tankların önlerine, silahların, bombaların altına hiç korkmadan koşan kardeşlerimiz esasen hukuken böyle bir hak elde etmek için değil, vatan, millet için, Allah için, bayrak için, şehit olmak için gittiler. Bu aziz milletimize, şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum" diye konuştu.
Baba Osman Ağaroğlu ile anne Zehra Ağaroğlu'na başsağlığı dileyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, daha sonra ilçeden ayrıldı.
Adem DURMAZ/KORKUTELİ (Antalya), ()

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@