Bakan Akdağ: Milletin hastanesinde millete hizmet edeceğiz

 ANKARA, () - SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal Kararnamesi kapsamında hazineye devredilen 34 sağlık kuruluşundan biri olan Turgut Özal Hastanesi'ni ziyaret etti. Akdağ, "Milletin hastanesinde millete...

Haberler 26.07.2016, 16:41
Bakan Akdağ: Milletin hastanesinde millete hizmet edeceğiz

 ANKARA, () - SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal Kararnamesi kapsamında hazineye devredilen 34 sağlık kuruluşundan biri olan Turgut Özal Hastanesi'ni ziyaret etti. Akdağ, "Milletin hastanesinde millete hizmet edeceğiz. Bu FETÖ'cü hainlerin millete yaptıklarını biz burada bir nebze olsun telafi etmeye çalışacağız" dedi.

"BU HAİNLERİN HESABINI MUTLAKA GÖRECEĞİZ"

Hastane önünde çoğunluğu çalışanlarından oluşan kalabalık bir grubun sevgi gösterisiyle karşılanan Akdağ, "Sağlık Bakanlığı olarak azami itinayı göstermek zorundayız. Bakın, size 1-2 km öteye neler yaptılar; insanımızın üstüne bombalar yağdırdılar. Gencecik insanlarımızı, yaşlılarımızı, kadınlarımızı, masumları katlettiler. Cumhurbaşkanlığı Külliyesine bombalar attılar. Bu hainlerin hesabını mutlaka göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Milletin bu hastanelerin kendi malı olduğunu bilmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Akdağ, "Milletin hastanesinde millete hizmet edeceğiz. Bu FETÖ'cü hainlerin millete yaptıklarını biz burada bir nebze olsun telafi etmeye çalışacağız. Millet buraya gelecek, hiçbir yerde görmediği hizmeti Sağlık Bakanlığının hastanesinde görecek" diye konuştu.

"'HASTANEYİ KAPATTIK' DİYE PANKART ASTILAR"

Sağlık Bakanı Akdağ, 15 Temmuz gecesi sabaha kadar darbe girişiminde yaralanan vatandaşlar hastaneye getirildiğinde yaşananları anlatarak, şöyle konuştu:

"'Hastaneyi kapattık' diye buraya bir pankart astılar. Ama ebette milletin gücü, devletin gücü onların gücünün üstündeydi. TBMM'de OHAL Kanunu, daha sonrada Bakanlar Kurulu Kararnamemizi çıkardık. Şu anda önünde bulunduğumuz hastaneyi Turgut Özal Ek Binası olarak Atatürk Eğitim Araştırma Hastanemize bağladık. Bütün vatandaşlarımıza Turgut Özal Ek Binamızda ve buna benzer sağlık kuruluşlarında tamamen ücretsiz, çok üstün nitelikli bir hizmet vermeye başlıyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızı bu hastanelerden hizmet almaya davet ediyorum"

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@