''Albayrak’ın istifası Erdoğan’ı yaraladı''

Reuters'a konuşan AK Partili isimler Berat Albayrak'ın bakanlık görevinden istifa etmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsmini açıklamayan yetkililer, "Böyle bir istifa hem Erdoğan'a hem de partiye ciddi zarar veriyor" dedi.

Politika 10.11.2020, 16:01
''Albayrak’ın istifası Erdoğan’ı yaraladı''

Berat Albayrak’ın Hazine  ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından uluslararası kamuoyu kapsamlı analiz ve haberlerine devam ediyor…

İngiltere merkezli Reuters haber ajansı, Albayrak’ın istifası ile ilgili kapsamlı bir haber hazırlarken, ajansa konuşan AK Partili yetkililer yaşananları yorumladı.

İsmini açıklamayan bir AK Partili yetkili, “Bu şekilde bir istifa hem Erdoğan’a hem de partiye ciddi zarar verdi. Erdoğan, Berat beye çok büyük yatırım yaptı. Onun için birçok bakan ve bürokratı üzdü. Günün sonunda Erdoğan onu partinin başına getirecektir” yorumunu yaptı.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR

Reuters’a konuşan üç kaynak hafta sonu yaşananların istifaya giden süreçte kritik rol oynadığını iddia etti.

Ekonomi bakanlığında görevli bir yetkili, “Merkez Bankası’na atanan kişi Albayrak’ın birlikte çalışabileceği biri değildi, aynı ekonomik görüşe sahip değillerdi” dedi.

Reuters’a konuşan bir diğer üst düzey yetkili de, Albayrak’ın gidişinin kabinede ve cumhurbaşkanlığı yetkililerinde geniş çaplı bir değişimi tetikleyebileceğini öne sürdü.

Reuters

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@