Akdoğan’dan darbeci askerlere ‘zombi’ benzetmesi

Engin ÖZMEN - Ali Can ZERAY/EDİRNE, () - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili olarak, “Hepimize kastettiler. Canlarımıza, insanlarımıza kastettiler. İşte zombi gibi ölüm makinesine çevirdikleri...

Haberler 29.07.2016, 23:34
Akdoğan’dan darbeci askerlere ‘zombi’ benzetmesi

Engin ÖZMEN - Ali Can ZERAY/EDİRNE, () - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili olarak, “Hepimize kastettiler. Canlarımıza, insanlarımıza kastettiler. İşte zombi gibi ölüm makinesine çevirdikleri o hainler, teröristler bu milletin evlatlarına kastettiler” dedi. 
Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, sürdürülen ‘demokrasi nöbeti’ne katılmak üzere Edirne’ye geldi. Edirne Valisi Günay Özdemir tarafından karşılanan Akdoğan, Saraçlar Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı'na geldi. Burada demokrasi nöbetine katılanlarla sohbet eden Akdoğan daha sonra kalabalığa seslendi.
'ZOMBİ GİBİ ÖLÜM MAKİNESİ'
Askeri darbe girişimin olduğu 15 Temmuz gecesi uçaklardan bomba atıldığını hatırlatan Akdoğan, teröristleri ‘zombilere’ benzeterek şunları söyledi:
“O gün helikopterlerin kurşun yağdırdığı insanlar, o uçakların bomba yağdırdığı uçaklar, onların alnında Ak Parti mi yazıyordu, CHP’li, MHP’li mi yazıyordu? Hepsi bu vatanın, bu milletin evlatlarıydı. Yani onlar, hepimize kastettiler. Canlarımıza, insanlarımıza kastettiler. İşte zombi gibi ölüm makinesine çevirdikleri o hainler, teröristler, bu milletin evlatlarına kastettiler. O yüzden bizlerde hep birlikte bu mücadeleyi vermek zorundayız. Bu bir vatan savunmasına dönüşmüştür. İster Ak Partili olsun, ister CHP’li olsun, ister MHP’li olsun, ister Alevi, ister Sünni olsun, nereli olursa olsun. Bu vatanın evlatları olarak istikbalimize sahip çıkacağız. Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize, milletimize sahip çıkacağız. Bu haşhaşilere bırakmayacağız”

'BAŞARILI OLSALARDI ESARET REJİMİ KURULURDU'
Darbe girişiminin başarılı olması halinde Türkiye’de esaret rejiminin kurulacağını ve kimsenin nefes alamaz duruma geleceğini kaydeden Akdoğan, “Bunların zulüm etmediği kimse kalmadı. Vakıflara, cemaatlere, şahıslara, herkese. Öğrencilerin sorularını çaldılar. Memurların sicilini bozdular. Askerlere kumpas kurdular. Herkese zulüm ettiler. Eğer bunlar başarılı olsaydı, cunta darbesi başarılı olsaydı, Türkiye’de esaret rejimi kurulurdu. Hiç kimse nefes alamazdı. Hangi partiden olursa olsun, hiç kimse nefes alamazdı. Bu yüzden hep birlikte topyekün bu mücadeleyi vermek zorundayız” dedi.
'MİLLET BUNLARA HER ŞEYİNİ VERDİ'
FETÖ/PDY terör örgütünün manevi duygularla Türk insanından her şeyini aldığını ifade eden Yalçın Akdoğan, Mısır ve Ukrayna’dan örnekler vererek sözlerini şöyle tamamladı:
"Bunlar milleti kandırdı, millet bunlara her şeyini verdi. Kurban, derisi, parası, çocuğunu verdi. Vermedik bir şey kalmadı. Yani bunlar maneviyat hareketi diye milleti kandırdılar. Oysa eskiden öyledir, sonradan bozuldu değil. Bunlar ilk günden bu amaçla kurulmuşlar. Birisi gelmiş, anahtar teslim fabrika kurmuş. Bir istihbarat örgütü ve o şebeke kurgulanmış, demişler ki; ‘biz seni besleyeceğiz, günü geldiğinde düğmene basacağız. Harekete geçeceksin. Cunta darbesi yapacaksın. Dünyanın birçok yerinde cunta darbesi yaptılar. Mısır’da müdahale yaptılar, devirdiler. Ukrayna’da sokak gösteriyle devirdiler. Balkan ülkelerinde aynı Türkiye’deki gibi, kasetler, şantajlar, tapeler, ses kayıtları, fişlemeler hükümetleri devirdiler. Bunlardan her biri, bir ülkede yönetimi devirdi. Türkiye’de hepsini denediler, ama nafile, milleti geçemediler. Adam Türkiye’de darbe yaptırıyor terörist başı, arkasında bile duramıyor, hala yalan konuşuyor. Bunların hayatı yalan olmuş."
Akdoğan, konuşmasının ardından Edirne’den ayrıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@