AK Partili Nükhet Hotar: Eğer destek olunsaydı bu yapıyı çökertirdik

İZMİR, () - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, dersanelerin kapatılması ve Gezi olayları sırasında FETÖ mücadelesinde partisinin yalnız bırakıldığını öne sürdü. Hotar, "Özellikler Gezi olaylarından...

Haberler 25.07.2016, 17:20
AK Partili Nükhet Hotar: Eğer destek olunsaydı bu yapıyı çökertirdik
İZMİR, () - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, dersanelerin kapatılması ve Gezi olayları sırasında FETÖ mücadelesinde partisinin yalnız bırakıldığını öne sürdü. Hotar, "Özellikler Gezi olaylarından sonra STK'lar ve siyasi partilerden destek görmedik. AK Parti 'FETÖ örgütlenmesi' diye adeta bas bas bağırırken siz neredeydiniz? Biz bu yapının izlerini gördükçe, amacını fark ettikçe söyledik. Dershaneler ve gezi olayları sonrasında üstüne gittikçe çok yalnız kaldık" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda AK Parti İzmir milletvekillerinin katılımı ile basın toplantısı düzenlendi. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’e Gündoğdu Meydanı'nda geniş katılımlı miting yapma teklifinde bulunduklarını açıkladı. Yüksel’in bu teklife henüz yanıt vermediğini kaydeden Delican, kalkışma olayının ardından İzmir’in devletine sahip çıktığını belirterek, kent halkına teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar da, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından 3 aylık süreyle ilan edilen Olağanüstü Hal ile ilgili bilgi verdi. Hotar "OHAL sivil halkı, geleceğini koruyan bir amaçla hazırlanmıştır. Aynen bu şekilde karşılığını buldu" dedi. Hotar bir gazetecinin, "Bu noktaya gelinmesinde AK Parti’nin sorumluluğu yok mu?" sorusuna ise şu anıtı verdi:

"Özellikle Gezi olaylarından sonra STK’lar ve siyasi partilerden destek görmedik. AK Parti 'FETÖ örgütlenmesi' diye adeta bas bas bağırırken siz neredeydiniz? Biz bu yapının izlerini gördükçe, amacını fark ettikçe söyledik. Dershaneler ve gezi olayları sonrasında üstüne gittikçe çok yalnız kaldık. Yine de elimizden geleni yaptık. Duyarsız kalmadık. Eğer destek olunsaydı bu yapıyı çökertirdik. Şimdi ise, 'Kurunun yanında yaş da yanar' yaklaşımları var. İstisnalar olabilir ama temkinli gidiliyor. Temizlik olacaktır."
 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@