4 Ay Önce Erdoğan'ı Yerden Yere Vuran İYİ Partili Vekil Ak Parti'ye Geçti

"Ülkücüler dışlanıyor" diyerek İYİ Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, AK Parti'nin bugünkü TBMM Grup Toplantısı'nda AK Parti'ye geçti. Bu transferin ardından Çokal'ın İYİ Parti'de siyaset yaparken yaptığı bir konuşma sosyal medyada günün en çok paylaşılanı oldu.

Politika 11.03.2020, 21:13
4 Ay Önce Erdoğan'ı Yerden Yere Vuran İYİ Partili Vekil Ak Parti'ye Geçti

İYİ Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın AK Parti'ye geçti.  Çokal'a AK Parti rozetini AK Parti Genel Başkanı Erdoğan grup toplantısında taktı.

Ancak Çokal'ın bu transferiyle birlikte sosyal medyada dikkat çeken bir video yayınlandı.

Videoda Tuba Vural Çokal'ın İYİ Parti çatısı altında siyaset yaparken, AK Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sert sözlerle eleştirdiği görülüyor.

 Çokal, bundan sadece 4 ay önce 3 Kasım 2019 tarihinde Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, “Mesela Sayın Cumhurbaşkanımıza ilişkin en küçük bir yorum, savcılar tarafından mercek altına alınırken, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sövenlere dokunan yok” diye iktidarı eleştirmişti.

Çokal, TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Meclis yetkileri tek kişiye devredildi.
Kabine yerine kabile seçildi.
Bakanlar damattan seçiliyor.
Saray harcamaları öne çıkıyor.
Tek adam rejimi..."

İYİ Parti'den istifa eden Tuba Vural Çokal yazılı açıklama yapmıştı. Çokal, Genel Başkanın ve yetkili kurulların haberi-onayı olmaksızın, tüzük dışı uygulamaları görev değişiklikleri yapıldığını öne sürerek, "Her ne kadar Genel Başkan Meral Akşener, parti teşkilatlarıyla ters düştüğümü dile getirmiş olsa da gerçekte olan teşkilatımızı ve yol arkadaşlarımızı keyfi bir il başkanına karşı savunmuş olmamdır. Savunduğum yol arkadaşlarım kongre korkusu olmayan, İYİ Parti kuruluşunun en başından beri canhıraş ve cesurca çalışan arkadaşlarımızdı. Ancak Genel Başkanın ve yetkililerin haberi olmadığını beyan etmelerine rağmen, adını koyamadığımız bir biçimde emek sahipleri, kongre hakları ellerinden alınmak için uydurulmuş yerel haberlerle önce disipline sevk edildi, sonra görevlerinden alındılar" demişti.

Çokal, "Elbette her şeye rağmen mücadeleme devam edebilirdim, ancak parti içinde Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin ikinci sınıf birey yapılmaya ve dışlanmaya çalışılması, söylemlerle eylemlerin birbirini tutmaması ve milliyetçiliğin seçmeni elde tutmaya yönelik bir söyleme dönüşmesi hayal kırıklığına neden olmuştur. Bu hayal kırıklığının bir neticesi olarak, zorlu bir süreçte bütün riskleri göze alarak dahil olduğum ve kurucu ilçe başkanlığı yaptığım İYİ Parti'den, STK ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu Üyeliği gibi görevlerime rağmen istifamı verdim. Elbette konuşulacak çok şey olmasına rağmen, gerektiğinde vicdanımın sesini dinleyerek en acı kararları almam gerektiğini bana fedakarlıkla öğreten Genel Başkan Sayın Meral Akşener'e teşekkür eder, artık eski yol arkadaşlarım olan değerli İYİ Partililere başarılar dilerim" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@