Polis adayları bununla yatıp bununla kalkıyor: 27. dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

27. dönemde polis olma hayali kuran binlerce aday, Polis Akademisi Başkanlığı'ndan en azından POMEM sonuçlarının ne zaman duyurulacağına dair resmi bir açıklama bekliyor.

Eğitim 29.10.2021 - 10:11 29.10.2021 - 10:11 Ali Parim

14 Ağustos'ta tamamlanan 27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavı, 2 aydan fazla süre geçmesine rağmen hala açıklanmadı. 27. dönemde polis olmak isteyen adaylar da Polis Akademisi Başkanlığı'ndan gelecek haberle yatıp kalkmaya başladı. Sosyal medyadan yetkililere çağrılar yapmaya başlayan adaylar, en azından sonuçların ne zaman açıklanacağı sorusuna resmi bir yanıt bekliyor.

Muharrem adlı bir Twitter kullanıcısı, Polis Akademisi Başkanlığı'na yaptığı çağrıda, "Efendim lütfen 27. Dönem POMEM adayları olarak bizler sonuç bekliyoruz. En azından nezaman açıklayacağına dair bir bilgilendirme gelse onunla yetiniriz.Bilgi karmaşaşı çok fazla ve kendimizi iş anlamında kısıtlıyoruz." ifadelerini kullandı. Yine sosyal medyada buna benzer pek çok paylaşım yapıldı.

pomem çağrısı

 POMEM SONUÇLARI NEREDEN DUYURULACAK

Daha önceki dönemlerde olduğu gibi 27. dönemde de adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla sonuçlar ulaştırılmayacak. Sonuçlar sadece Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesinden açıklanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@