Paranızı altına değil ayçiçek yağına yatırın! Yine zam geldi!

Son dönemde en fazla zam yapılan ürünlerin başında gelen ayçiçek yağı, cep yakmaya devam ediyor. Ayçiçek yağına yüzde 10 zam daha gelirken, vatandaşlar yağ almak için sık sık internetteki kampanyaları takip ediyor.

Finans 10.11.2021 - 12:01 10.11.2021 - 12:03 Ali Parim

Son dönemde fiyatı en çok artan ürünlerin başında gelen ayçiçek yağı, adeta altınla yarışa girdi. Ayçiçek yağına bir haftada yüzde 10 civarında zam geldi. NTV'nin haberine göre; bazı markalarda 2 lira, 5 lira hatta bazılarında 10 lira artış yaşandı. Ayçiçek yağına yaklaşık yüzde 10 oranında zam yapıldı. Geçtiğimiz hafta 85 liraya satılan 5 litrelik ayçiçek yağı, şimdi 96 liraya çıktı. 

NTV'ye konuşan bir marketin mağaza müdürü Engin Bal, fiyat artışının nedenini üreticiye bağladı. "Son zamanlarda yağ fiyatlarını üreticiler yükselttiği için biz de biraz zam yaptık." diyen Bal, ayçiçek yağı fiyatlarının 86'dan 89'a, 95'e kadar gittiğini, yüzde 8-10 civarında bir zam geldiğini aktardı.

VATANDAŞLAR İNTERNETTEKİ KAMPANYALARI TAKİP EDİYOR

Öte yandan Milli Gazete'de yer alan bir habere göre; ayçiçek yağına gelen zamlarla birlikte elektronik ticaret siteleri de kampanyalara gitmeye başladı. Türkiye'nin en çok kullanılan arama motoru olan Google'da, aramaya 'ayçiçek yağı' yazıldığında ilk sırada çıkan reklam Trendyol oldu. Çok sayıda vatandaş tarafından kullanılan Trendyol'da, kasım indirimleri sırasında en çok satılan ürün ayçiçek yağı oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@