Yurtdışında Faaliyet Gösteren Türk İnşaat Firmalarından Döviz Maaşlı İş İlanları

Yurdışında faaliyet alanı bulunan Türk şirketleri, farklı ülkelerde görevlendirmek üzere personel alımları yapıyorlar. İnşaat sektöründe elde edilen başarı nedeniyle dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren firmalar döviz kuru ile iş olanağı sunuyorlar. Yaz döneminde bu olanakların daha da artması bekleniyor.

Yurtdışında Faaliyet Gösteren Türk İnşaat Firmalarından Döviz Maaşlı İş İlanları

Türk şirketlerinin inşaat alanında ki başarıları yurtdışında da sürüyor. Dünyanın çok sayıda ülkesinde çok önemli projeleri alan ve yapımına başlayan firmalar bu projeleri için o ülkelerde ki insanların yanı sıra Türkiye'den de çalışan götürüyorlar. 

İNŞAAT FİRMALARI ÇOK SAYIDA MESLEK GRUBUNDA PERSONEL GÖTÜRÜYORLAR

Türkiye'nin yakın ilişkiler içerisinde olduğu ülkelerde Türk inşaat firmaları oldukça etkin. Özellikle kısa zaman öncesine kadar zorlu süreçten geçmiş olan ülkelerle, ekonomik yönden güçlü olan bazı Arap ülkelerinde firmalar sayısız projeler alıyorlar. Bu firmalar faaliyet gösterdikleri ve iş yaptıkları ülkelerde tesisler, barajlar, santraller gibi çok büyük projeler üstleniyorlar.

Bu projeleri almayı başaran firmaların etkisiyle, günümüzde yurtdışında çok farklı sektörlerde iş imkanları ve iş olanaklarından yararlanmak mümkün oluyor. Ayrıca Türk firmalarının sağladığı bu olanaklar yabancı firmaların da dikkatini çekerken Türkiye'den gidecekler için yabancı firmalarla çalışma fırsatları da oluşuyor.

Pandemi döneminde bile dünyanın çok farklı ülkelerinde on binlerce Türk vatandaşının farklı farklı meslek gruplarında çalıştıkları biliniyor. 

Sadece İnşaat Sektöründe Değil

Türkiye inşaat sektöründe oldukça önemli başarılar yakalamış olsa çok sayıda Türk firması farklı alanlarda, farklı sektörlerde faaliyet gösteriyorlar. Bu firmaların çoğunluğu da Türkiye'den personel götürerek o ülkelerde çalışma imkanı sunuyorlar. 

HANGİ ÜLKELERDE FAALİYET GÖSTERİYORLAR?

Türk firmaların faaliyet gösterdikleri ülkeler Libya, Rusya, Romanya, Katar, Cezayir, Afganistan, Irak ve Türk Cumhuriyetleri, Birleşik Arap Emirlikleri olarak öne çıkıyor. Son dönemlerde bu ülkelere Ukrayna gibi ilişkilerin geliştiği ülkelerde ekleniyor. Bu ülkelerin dışında ayrıca firmaların Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Amerika’ya kadar her kıtada çeşitli ülkelerde faaliyet alanları da bulunuyor. 

TÜRKİYE'DEN PERSONEL ALIMLARI NASIL YAPILIYOR?

Firmalar ülkelerde yürüttükleri yada yeni başlayacakları projeler için kendi sitelerinden yada İŞKUR aracılığıyla yurtdışı iş ilanları yayımlıyorlar. Adaylar bu iş ilanlarını takip ederek başvurularını yapabiliyorlar. Ancak firmalar personel alımlarında adaylardan tüm şartları sağlamalarını istiyorlar. 

Yorumlar (1)
Cemal gergin 1 hafta önce
olursa çok iyi olur inşAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@