Kısıtlamalarda Evde Ek İş İmkanı! Ayda 2.500 TL, 3.000 TL Gelir Elde Etmek Mümkün

Salgın sürecinde vatandaşlar vakitlerinin önemli bir kısmını evlerinde geçiriyorlar. Bu dönemde geçirilen zamanı değerlendirmek isteyenler ise evlerinde yapabilecekleri ek iş imkanlarını merak ediyorlar. Peki evde ek iş imkanı neler? Evde ek iş nasıl yapılır? Nasıl başvuru yapmak gerekir?

Kısıtlamalarda Evde Ek İş İmkanı! Ayda 2.500 TL, 3.000 TL Gelir Elde Etmek Mümkün

Koronavirüs salgını tüm Türkiye genelinde yasaklara ve tam kapanmalara neden oluyor. Salgında vatandaşlar uzun süreli sokağa çıkma yasakları ile başbaşa kalıyorlar. Bunun yanında bu yasakların önümüzdeki dönemlerde de devam edebileceği uyarısı geliyor. Sokağa çıkma yasaklarında, kısıtlama ve kapatma süreçlerinde ise vatandaşlar vakitlerini evlerinde değerlendiriyorlar. Evinde vakit geçiren vatandaşların en çok aradığı başlık ise evde iş imkanları. 

EVDE İŞ İMKANI VAR MI?

Evde yapılabilecek çeşitli iş imkanları bulunmakta. Evinde geçirdiği süreci kazanca çevirmek isteyenler için özel sektör firmaları ile bireysel işler bulunuyor. Çeşitli el becerilerinin kullanımı, imalat ve üretmek alanında talep edilen işler evinde olanlara kazanç sağlayabilir. Bu işlerin bir kısmı firmaların kendi sitelerinde yayımlandığı gibi bazıları İŞKUR üzerinden bazıları da sosyal medya üzerinden duyuruluyor. Evde çalışarak para kazanmak isteyenlerin ise dikkat etmeleri gereken hususlar bulunuyor. 

EVİNDE ÇALIŞMAK İSTEYENLERİN EN ÇOK DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Evde çalışmak isteyenler için internete ve sosyal medya da çok sayıda iş imkanı bulmak mümkün. Vatandaşlar bu ilanlara dair görüşmelerde ve iş sürecinde çok dikkatli zorunda olmalılar. Zira ilanlar arasında vatandaşları kandırmaya yönelik duyurular olabiliryor. Kötü niyetli olanlar, evde iş imkanı vaadiyle vatandaşlardan para talep edenbiliyorlar. Bunun yanında bazı firmalar ise iş sonunda ödeme yapmayabiliyorlar. İş anlaşması yapılırken vatandaşların bu tür mağduriyetler yaşamamaları için sözleşme ve işe kabul sürecinde çok dikkatli davranmaları gerekiyor. 

HANGİ ALANLARDA NE İŞ YAPABİLİRİM?

Evde çalışmak isteyenler için çok farklı iş seçenekleri mevcut. Ancak evde iş imkanlarının çok büyük bir kısmı el becerileri üzerine yönelik oluyor. Yayımlanan duyurulara göre pandemi sürecinde en fazla iş imkanı olan alanlar şunlar;

* Evde nikah şekeri paketlemesi.

* Evde nikah kınası paketleme.

* Evde süs bitkisi yetiştirme. 

* Evde mandal yapma işi

* Evde takı tasarım işi.

* Evde anket doldurma işi

* Evde makale yazmak.

EVDE İŞ İMKANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Evde çalışmak düzenli kazanç sağlamak isteyenler için yukarıda yer alan işleri doğrudan sağlayan firmalar ile bu işlerin müşterilere ulaşmasına aracı olan firmalar bulunuyor. İnternet üzerinden söz konusu iş alanlarında dair duyurular bulunabilir. Ancak vatandaşların hem duyuru aşamasında hem işe başvuru aşamasında hemde ödeme alma sürecinde çok dikkatli olmaları gerekiyor. İş sözleşmesine çok dikkat edilmeli, maddeler ve alınacak ücret açıkça konuşulmalı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@