Özel bankalar ek promosyon ödemelerini yükseltirken kamu bankaları güncelleme yapmamıştı! Yüksek promosyon ödemelerine Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'da katılıyor!

Türkiye'de emeklilere aylıklarını taşımaları durumunda verilen ek promosyon ödemeleri Temmuz ayında gelen ara zamlar sonrasında güncellendi. Özel bankalar ek promosyon ödemelerini yükseltirken kamu bankaları güncelleme yapmamıştı! Yüksek promosyon ödemelerine Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'da katılıyor!

Özel bankalar ek promosyon ödemelerini yükseltirken kamu bankaları güncelleme yapmamıştı! Yüksek promosyon ödemelerine Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'da katılıyor!

Özel bankalar ek promosyon ödemelerini yükseltirken kamu bankaları güncelleme yapmamıştı! Yüksek promosyon ödemelerine Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'da katılıyor! Türkiye'de emeklilere aylıklarını taşımaları durumunda verilen ek promosyon ödemeleri Temmuz ayında gelen ara zamlar sonrasında güncellendi. Emeklilerin aylıklarını farklı bir bankaya taşımaları durumunda taşıdıkları banka tarafından 3 yıl boyunca aylıklarını alma koşulu ile ek promosyon ödemeleri yapılıyor. Bankalar emekli müşteri sayılarını arttırmak amacıyla başlattıkları bu kampanyaya yoğun ilgi var.

Özel bankalar Temmuz ayında gelen zam artışları sonrasında ise promosyon ödemelerinde güncellemeye gitti. Buna göre ise zam öncesinde 1499 TL'den 2499 TL üstüne kadar yapılan 3 farklı maaş tipine göre ek promosyon ödemesi yapılıyordu. En düşük emekli aylıklarının 3 bin 500 TL'ye yükseltilmesi ile birlikte promosyon ödemelerinde de zamlar uygulandı. Özel bankalar yeni kampanyaları teker teker açıklarken devlet bankaları ise halen bu noktada yeni bir çalışma başlatmamıştı. Gelen bilgilere göre ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ek promosyon ödemelerinde artışa gidecek. İşte detaylar..

İLK AKBANK ZAM YAPMIŞTI

Ek promosyon ödemeleri için ilk adım Akbank tarafından gelmişti. Akbank'ın başlattığı promosyon yarışlarında Yapı Kredi ve Garanti Bankası'da buna müdahil olmuştu. Bankalar arasında ki rekabet hızlıca devam ederken kamu bankaların ise rekabet etmeye müsait bir ek promosyon ödemeleri ile yarışın daha da kızışacağı öğrenildi.

Kamu bankası yetkilileri, kamu bankalarının emekli promosyonlarında çok geride kaldıklarını ve bu sebeple uzun süredir güncelleme hazırlıkları içerisinde olduklarını açıkladı. İşte konuşmalarından satır başları.. “Ancak rakamlar hayal bile edilemeyecek noktalara geldi. Kamu bankaları olarak bu yarışta geri kalmayacağız. Emeklileri mutlu edecek bir rakam üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.

ÖZEL BANKALARIN 7 BİN TL'YE KADAR ÇIKMASI VATANDAŞLARIN KAMU BANKALARINI TERK ETMESİNİ SAĞLADI

Emekli promosyon ödemelerinde rakamın 7 bin TL'ye kadar yükselmesi kamu bankalarının da bu süreçte müşteri kaybetmesini sağladı. Çok sayıda emekli, kamu bankalarından maaşlarını özel bankaya doğru taşıdı.

KAMU BANKALARI GÜNCEL PROMOSYON ÜCRETLERİ

Ziraat Bankası emekli aylıklarını bankasından alanlara 500, 625 ve 750 TL tutarında ödemeler yapıyor.

Halkbank emekli aylıklarını bankasından alanlara 500 TL, 625 TL, 750 TL tutarında promosyon ödemesi veriyor.

Vakıfbank emekli aylıklarını bankasından alanlara 500 TL, 625 TL, 750 TL promosyon ödemesi yapıyor.