Ucuz Araç Fırsatları: 82 Bin TL Piyasa Değeri Olan 2. El Araç 44 Bin TL'ye Satışta

Ucuz araç almak isteyenler için icradan satılık araçlar büyük fiyat avantajı sağlayabilir. İcra kapsamında satışa çıkarılan birçok araçta ilk teklif fiyatı piyasa fiyatından daha ucuz oluyor. İcra kapsamında satışa çıkarılan araçlar için sürecin nasıl işleyeceğini aktarıyoruz.

Ucuz Araç Fırsatları: 82 Bin TL Piyasa Değeri Olan 2. El Araç 44 Bin TL'ye Satışta

Yaz aylarının gelmesinin ardından vatandaşların araçlara olan ilgisi de artıyor. Araba almak isteyen yada arabasını yenilemek isteyenler ikinci el piyasasını araştırırken fiyatların arttığını görüyorlar. İkinci araç fiyatlarının artmasıyla birlikte ise vatandaşlar ek seçenekleri değerlendirmek istiyorlar. 

UCUZ FİYATA İKİNCİ EL ARAÇLAR

Kamu kurumları tarafından icradan satışa çıkarılan araçların en önemli avantajı, düşük fiyat olanağı. 

İcra kapsamında araç satışları ihale üzerinden oluyor. İlk ihale teklif fiyatları da  kurumlar tarafından belirleniyor. Bu kapsamda aynı marka ve model araç için piyasada talep edilen fiyattan daha düşük fiyatlarla araç sahibi olunabiliyor. 

İcradan satılık araçlar için ihaleye katılımların az olduğu dönemde araçların çoğu ilk teklif fiyatlarına satılıyor. İlk teklif fiyatları belli oran üzerinden belirlenirken aşağıda yer alan listede de olduğu gibi piyaadan çok daha uyguna gelmektedir. 

Güncel Bazı İlanlar

* 2017 model Fiat Egea için ilk teklif fiyatı 44 bin TL olarak açıklanırken araç muhammen bedeli 82 bin TL

* 2012 model Porsche Cayanne için ilk teklif fiyatı 302 bin TL, muhammen bedel ise 600 bin TL

* 2018 model Renault Symbol aracın muhammen bedeli 95 bin TL olarak duyurulurken ilk ihale teklif fiyatı 51.500 TL olarak açıklandı. 

* 2013 model Peugeot 301 aracın muhammen bedeli 97 bin TL olurken ihale başlangıç bedeli 51.500 TL olarak duyuruldu. 

* 1998 model Tofaş Şahin model araç için ise 27 bin TL muhammen bedel belirlenirken araç ilk teklif fiyatı 13.500 TL olarak duyuruldu.

İCRADAN ARAÇ SATIŞ İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

İcradan satılık araçlar için teklif vermeyi planlayanlar kurumların satış ilanlarına ulaşacaklar. Peki icra kapsamında satılan araçlar nasıl takip edilir?

İcra kapsamında vergi müdürlükleri tarafından satışa çıkarılan araçlar için vatandaşlar Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (ilan gov.tr) adresini ziyaret edebilirler. Kurumların icradan satılık araçları bu platform üzerinden yayımlanır. Vatandaşlar da bu site üzerinden kurum duyurularını takip edebilirler.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İcradan satılık araçlar için başvuru işlemleri internet üzerinden yapılabilir. İstekliler ihale başvurularını Başvuru işlemleri ihale tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@