Otomotiv Sektöründe Fiyatlar Tekrar Hareketlendi! 2021 Otomobil Kampanyaları Başlıyor

Otomotiv sektörü için zorlu dönemlerden geçildi. 2021 yılında yapılan açıklamalar göre durum iyi olmasa da belirli araç modellerinde indirim dönemine girileceği açıklandı.

Otomotiv Sektöründe Fiyatlar Tekrar Hareketlendi! 2021 Otomobil Kampanyaları Başlıyor

Pandemi dönemi içinde duran üretimler, tedarik ile ilgili ortaya çıkan problemler, oldukça sıkıntılı bir sürece sebep olurken fiyatlarda bu duruma paralel olarak artış göstermişti. Özellikle salgından kendini korumak isteyen kişilerin bireysel araç kullanımına geçiş yapmaları, otomobillerin döviz kurundan fiyatlarda değişimi gündeme getirmişti.

Otomotiv Sektöründe Son Durum!

Tüm olumsuzluklara karşın 2020 Haziran ayından itibaren ise yükselişe geçmeyi başararak, 772 bin adedin üzerinde satışa ulaşmayı başarmıştı. 2021 ile birlikte yükselen kredi faizleri ve özellikle 2. El araç satış işlemlerinde duraksama dönemine giriş yapılması, otomobil sektörüne ilişkin performansın düşmesine sebep oldu.

2021 yılı Ocak sonunda ise otomobil markaları kapmayalar yayınlamaya başladılar. Yüksek faiz yüzünden düşük faizli kredi kampanyaları ile kendilerine dikkat çekmeye çalıştılar. Ayrıca araç alımında ödemeleri erteleme, düşük aylık taksitleri hesaplama gibi fırsatlar vererek, satış oranlarını yükseltmeyi hedeflediler. Daha iyi bir yöne gidebilmek için ise şimdi araç satışlarında çarpıcı Şubat kampanyalarını açıklamaya başladılar.

Hangi Araç Fiyatları Hızla Düşüyor?

İlk olarak Fiat markası 71 bin TL’lik bir araç indirimi ile sektöre dahil olacağını açıkladı. Kampanyasına ise 500L modelini dahil ettiğini belirtti. Bu araç için 71 bin TL’lik bir indirim yaparak 183 bin TL satış fiyatı ve avantajlı kredi imkanı ile satış hacmini yükseltmeyi hedefliyor. Açıklamam bu rekor indirim ise bugün otomobil sektörünün gündemine bomba gibi düştü.

SUV segmentine yönelik üretim ve satış konusunda şuan için yüksek sıkıntılar olduğu biliniyor. Bu yüzen Şubat ayı araç fiyatı düşüşlerinden SUV modeller de nasibini aldı. Honda ve SUV pazarındaki HR-V modellerinde fiyat düşüşü hakim oluyor. Şubat ayında 90 bin TL’lik ve %0,80 faizli krediler üzerinden SUV araçlar satışa sunulmaya başlandı. Özellikle Honda Civic Sedan ve HR-V modellerinde bu kredi kampanyalarına yer verilecek. Hyundai araç modellerinde ise 4.000 TL fiyat düşüşü kayda geçti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@