Dolar Kurundaki Düşüş Sıfır Kilometre Otomobil Fiyatlarına Nasıl Yansıyacak?

Dolar kurunda meydana gelen düşüşün otomobil fiyatlarına ne zaman yansıyacağına dair çok büyük bir merak yaşanıyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin bir açıklama yaparak otomobil piyasasında fiyatların ne şekilde değişebileceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

Dolar Kurundaki Düşüş Sıfır Kilometre Otomobil Fiyatlarına Nasıl Yansıyacak?

Türkiye'de yeni bir otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşların son dönemlerde en büyük beklentidi fiyatlarda düşüşün gerçekleşmesi oldu. Dolar kurundaki düşüş otomobil fiyatlarına yansıyacak mı?

DOLAR KURUNDAKİ DÜŞÜŞ OTOMOBİL FİYATLARINDA İNDİRİM BEKLENTİSİNİ ARTTIRDI!

Yeni bir otomobil satın almak için fiyatlardaki değişimleri yakından takip eden vatandaşlar bir türlü bu düşüşün gerçekleşmemesi nedeniyle sektöre dair olumsuz fikirlere kapılmaya devam ediyorlar. Vatandaşlar dolar kuru yükselirken otomobil fiyatlarına nasıl zam yapılıyorsa kurda düşüş meydana gelince de indirim yapılmasını istiyorlar. Ancak otomobil piyasasında kurallar çok farklı işlediği için araçların fiyatlarında bir düşüş meydana gelmiyor.

OTOMOBİL FİYATLARINA YANSIYACAK!

Vatandaşların fiyat düşüşü beklentilerine dair Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin bir açıklama yaparak, “Döviz kurlarındaki düşüşün otomobil fiyatlarına yansımaması gibi bir durum sözkonusu olamaz. Bu kaçınılmaz bir durumdur ama ne şekilde yansıyacak onu biraz irdelemekte fayda var. Kurdaki düşüşün aynısını otomobil fiyatlarında görmek mümkün değil. Birebir bir fiyat düşüşü beklentisi doğru bir beklenti değil.” dedi.

SIFIR KİLOMETRE ARAÇLARIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Döviz kurlarındaki düşüşün otomobil fiyatlarını nasıl etkileyeceğine dair konuşan Alpagut Girgin, “Döviz düşüşünün otomobil fiyatlarına yansıması güçlü finansman seçenekleri ile gerçekleşecektir. Yeni bir araç satın almak isteyen müşterilere firmalar daha cazip ödeme seçenekleri sunabilirler. Farklı finansman destekleri de kampanyalara dahil edilebilir. Kurdaki düşüş bu şekilde fiyatlamaya yansır. Bugün otomobil fiyatları doğrudan düşse kısa süre içeriisnde otomobil satın almış olan vatandaşların zararları ciddi seviyede olur. Tüm bu parametreler düşünülerek hareket edilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@