ÖSYM, YDS sonuçlarını açıkladı: Sonuçlar nereden öğrenilir, cevap kağıdı görüntüleme

ÖSYM Başkanlığı, 10 Ekim'de gerçekleşen YDS sınavının sonuçlarını 17 gün sonra açıkladı. Peki sınav sonuçlarına ve cevap kağıtlarına nasıl erişilir? İşte YDS sınav sonuçlarına dair merak edilenler...

Kamu Haberleri 27.10.2021 - 11:26 27.10.2021 - 11:29 Ali Parim

Gerek akademide gerekse kamuda kariyer yapmak için 2021 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2021-YDS/2) giren adayların beklediği an gelip çattı. ÖSYM Başkanlığı, 10 Ekim 2021 Pazar günü gerçekleştirilen YDS sınavının sonuçlarını açıkladı. Adayların sınav sonuçlarına 27 Ekim 2021 saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin resmi sitesinden ulaşabilecekleri vurgulandı.

CEVAP KAĞITLARI PAYLAŞILDI MI?

ÖSYM Başkanlığı, sonuçların açıklanmasından kısa bir süre sonra adayların cevap kağıtlarını da 10 gün süreyle erişime açtı. ÖSYM'den yapılan açıklamada, adayların T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklekleri hatırlatıldı.

Açıklamada ayrıca adayların, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekleri de belirtildi.

2021-YDS/2 sınav sonuçlarınıza ve cevap kağıtlarınıza ÖSYM'nin resmi sitesinden erişebilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@