ÖSYM TUS 2022 ne zaman, saat kaçta, başvurular başladı mı?

Tıp fakültesi okuyan öğrencileri ilgilendiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Tıpta Uzmanlık Sınavı olan TUS için geri sayım kalmışken vatandaşlar sınava ilişkin pek çok detayı merakla araştırıyor. TUS ile ilgili detaylar haberin devamında...

ÖSYM TUS 2022 ne zaman, saat kaçta, başvurular başladı mı?

Çok sayıda Tıp Fakültesi öğrencisi tarafından heyecanla ve merakla beklenen Tıpta Uzmanlık Sınavı yani TUS için geri sayım başladı. Adayların merakla beklediği sıav için kısıtlı bir zaman kalmışken sınav ile ilgili pek çok nokta ise merak konusu oldu. Tıp Fakültesi öğrencileri için büyük bir öneme sahip olan Tıpta Uzmanlık Sınavı'nın tarihi, saati, başvuru tarihi ve başvuru ücretleri ise en çok aratılanlar arasına girdi. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav için heyecanlı bekleyiş sürerken çok sayıda aday ise çalışmalarına devam ediyor. Tıp Fakültesi öğrencileri için büyük öneme sahip olan Tıpta Uzmanlık Sınavı hakkında merak edilenler ve detaylar haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

ÖSYM TUS 2. Dönem Başvuruları Ne Zaman?

Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından heyecanlı bekleyişin devam ettiği Tıpta Uzmanlık Sınavı için ikinci dönem başvurularının başlamasına günler kaldı. ÖSYM tarafından ilan edilen TUS-2 başvuruları 2022 yılı için 14 Temmuz günü başlayacak olup, 25 Temmuz tarihinde son bulacak.

TUS 2. Dönem Sınav Tarihi Ne Zaman? Sonuçlar Ne Zaman Belli Olacak?

2022 TUS-2 için geri sayım devam ediyor. Önümüzdeki günlerde başvuru tarihlerinin başlayacağı Tıpta Uzmanlık Sınavı'nın oturum tarihi ise ÖSYM tarafından 4 Eylül 2022 tarihinde düzenlenecek. Adayların gireceği 150 dakikalık sınav çok sayıda öğrencinin yükselmesini sağlayacak. Tıp Fakültesi öğrencileri için büyük önem taşıyan bu sınavın sonuçlarının ise 29 Eylül 2022 tarihinde açıklanması bekleniyor.

TUS-2 2022 Sınav Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Tıp Fakültesi öğrencilerinin katılım göstereceği sınavın ücretleri de merak konusu. Pek çok ürün, mal ve hizmete gelen zamlar devam ederken TUS için de başvuru ücretlerinin kaç TL olacağı adaylar tarafından merak konusu. Adayların 150 dakikalık sınav için ödeyeceği ücret, TUS- 1 için 2022 yılında 310 TL olarak belirlenmişti. TUS- 2 için henüz sınav başvuru ücreti belirlenmemiş olsa da ÖSYM'nin yayınlayacağı başvuru kılavuzunda bu bilginin yer alması bekleniyor.

TUS-2 2022 Kaç Soru Var?

Adayların heyecanla beklediği Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda toplamda 120 soru olması bekleniyor. 150 dakikalık sınav süresince adayların 120 adet çoktan seçmeli soruyu cevaplaması gerekiyor. Geçtiğimiz sınavların da 120 soru ve 150 dakika süre ile yapılmış olması nedeniye soru ve süre konusunda herhangi bir değişikliğe gidilmemesi bekleniyor.