ÖSYM KPSS 2022/1 Merkez Atama İlanı Geldi! Mülakatsız Memur Alımı İl İl Kurum Kurum Liste

ÖSYM KPSS 2022/1 merkezi atama duyurusu geldi. Farklı illerde mülakatsız KPSS puan sıralaması esasına göre; lise önlisans lisans mezunu adaylar arasında memur alınacak. KPSS puanı yüksek olan adaylar için açık kadrolar, ÖSYM'nin ilan ettiği tablolar ve başvuru tercih tarihleri...

ÖSYM KPSS 2022/1 Merkez Atama İlanı Geldi! Mülakatsız Memur Alımı İl İl Kurum Kurum Liste

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden merkezi atama duyurusunu yayımladı. Bazı Kamu Kurumlarına Yerleştirme Yapılması için KPSS 2022 / 1 tercihlerinin başladığı ilan edildi. Kurum hangi devlet biriminin hangi şehirde hangi kadroda memur alımı yapacağını ilan ettiği duyurusunda lise önlisans ve lisans mezunları için ayrı ayrı tablolar ilan etti.

KPSS 2022 / 1 MERKEZİ ATAMA TERCİH BAŞVURU DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden yayımladığı duyurusunun ilk bölümünde, tercihlerin ne zaman hangi tarihler arasında yapılacağını açıkladı. Buna göre ilana başvuru yapacaklar için "Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Adaylar tercihlerini, 30 Haziran – 07 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 07 Temmuz 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir." bilgileri verildi. Adaylar ilan edilen tarihler arasında bir haftalık süreçte merkezi atama başvurularını yapacaklar.

Tercihler Nasıl ve Nereden Yapılacak?

KPSS sınavına giren ve puanı olan her aday önlisans lisans veya lise düzeyinden merkezi atama tercihinde bulunacaklar. Başvurular ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden olacak. Sisteme şifre ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapacak adaylar daha sonra işlemlerini online olarak bu sistem içinde tamamlayacaklar.

LİSE ÖNLİSANS VE LİSANS TABLOLARI

ÖSYM Başkanlığı'nın listesinde en az kadro lise mezunları için oldu. Önlisans ve Lisans mezunları için de açık pozisyonlar bulunuyor. Bu kadrolar için başvuru yapacak adaylar için tablolara aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabileceksiniz.

ÖSYM Merkezi Atama Tercih Kılavuzu Tıklayın