ÖSYM İlan Etti! Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (2021 YDS) Başvuruları Başladı

ÖSYM Başkanlığı yabancı dil sınavı için başvuruların başladığını duyurdu. 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek başvurular ÖSYM Aday İşlemleri sistemi üzerinden bireysel olarak tamamlanabilecek.

Eğitim 20.08.2021 - 11:35 20.08.2021 - 11:35 Mustafa Karagöz

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına katılmak için bekleyen adaylar için başvuru kılavuzu yayımladı. YDS'nin ne zaman yapılacağı, başvuruların hangi tarihte alınacağı ve bireysel başvuruda bulunacak adayların yapacakları işlemleri açıklandı. 

ÖSYM'DEN 2021 YDS/2 BAŞVURU DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden yayımladığı başvuru kılavuzunda, 2021 yılının ikinci Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının düzenleneceğini ilan etti. 

Başvuruların başladığını bildiren kurum adayların ay sonuna kadar başvuru yapma hakları olduğunu açıkladı. Salgın sürecinde devam eden tedbir önlemlerinin sınav için uygulanacağını duyuran ÖSYM, başvuru yapacak olan vatandaşların yapmaları gereken tüm işlemleri açıkladı. 

Başvuru İşlemleri

ÖSYM sitesinden yayımladığı YDS başvuru duyurusunda adaylara "Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/2), 10 Ekim 2021 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 20 – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir." açıklamasında bulundu. 

HES Kodu Uyarısı

Kurum sınav için HES kodu uygulaması olacağını ve adayların başvuru esnasında kodlarını sisteme girmek zorunda olduklarını duyurdu. Bireysel başvuru yerine başvuru merkezlerinden YDS için kayıt olacak adaylar için ÖSYM "Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir." uyarısında bulundu. HES kodu Hayat Eve Sığar uygulaması, e-Devlet yada SMS ile alınabilecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@