ÖSYM Duyurdu! En Az KPSS 60 Puan ile Personel Alımı Yapılacak!

ÖSYM tarafından en az 60 puanla birçok sayıda personel alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. İlgili kadro ve kontenjanların açıklanmasının ardından başvurular alınmaya başladı…

ÖSYM Duyurdu! En Az KPSS 60 Puan ile Personel Alımı Yapılacak!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılması hedefleniyor. En az KPSS 60 ile yapılacak alımlar için adayların belirli şartları sağlamaları istenmektedir. Söz konusu şartları sağlayan tüm adaylar online başvuru ekranı üzerinden işlemlerini tamamlayabilecekler.

Başvurularını yapacak adayların ÖSYM tarafından yayınlanan resmi ilan metninde yer alan ve her bir boş kadro için belirlenmiş özel şartların sağlanması da gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların ilgili şartları taşımamaları halinde online başvuru sayfasına erişim sağlamaları mümkün olmayacaktır.

ÖSYM’nin Personel Alımı Yapacağı Kadrolar

ÖSYM tarafından çok sayıda personel alımına ilişkin resmi ilan yayınlandı. Başvuru tarihleri içinde adayların ilgili pozisyonlara başvurularını yaparak değerlendirme sonuçları sonrasında atamalarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Başvurularını yapacak adayların genel ve her bir kadro ve meslek grubu için sayılan özel şartları taşımaları gerekmektedir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bünyesinde istihdam edilmesi hedeflenen ve en az KPSS 60 puan ile alım yapılacak kadrolardan bazıları şu şekildedir:

  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi
  • Büro Personeli
  • Sınav Hizmetleri Uzmanı

Sınav hizmetleri uzmanı kadrosu için başvuru yapacak adayların ayrıca İngilizce yabancı dil sınavı YDS/e – YDS sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Diğer kadrolar için KPSS puanı ile başvuru yapmak mümkündür.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM bünyesinde birbirinden farklı kadrolarda toplam 14 personel alımı başvurularının 9 Aralık – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılması hedefleniyor. Adaylarını en geç 23 Aralık tarihine kadar ilgili başvuru ekranı üzerinden başvurularını yapmaları istenmektedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ilgili ekrana gelecek adayların başvuru adımlarını online ortam üzerinden kolayca tamamlaması mümkündür. Başvurular için ilgili KPSS puan türünden başvuru yapılacak kadro için belirlenen puanı almış olmak ve kadro özelinde belirlenmiş diğer tüm şartları karşılıyor olmak gerekmektedir. Bazı kadrolar için ayrıca özel şartlarda aranmaktadır.