ÖSYM 2021 DGS Tercih Duyurusu Geldi Mi? Aday İşlemlerinde Başvurular Ne Zaman Açılacak?

On binlerde DGS adayı tercih işlemlerinin ne zaman başlayıp ne zaman sona ereceğini merak ediyorlar. İşte DGS tercih sürecine dair son dakika gelişmeleri.

Eğitim 23.08.2021 - 16:18 23.08.2021 - 16:18 Mustafa Karagöz

ÖSYM Başkanlığı DGS tercih işlemlerini ne zaman alacak? DGS tercihleri hangi tarihte başlayacak hangi tarihte sona erecek? Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm bilinmesi gerekenler haberimizde. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI'NDAN DGS TERCİH DUYURUSU GELDİ Mİ?

Bilindiği üzere üniversitelerin iki yıllık bölümlerinde öğrenim görmüş adaylar, eğitimlerini lisansa tamamlamak için Dikey Geçiş Sınavına katılıyorlar. 2021 yılında da ÖSYM Başkanlığı, Dikey Geçiş Sınavını düzenledi. 

Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen sınavda adaylara toplam 120 soru soruldu. 60 sayısal 60 sözel alanda soruları yanıtlayan adayların sınav puanları ise açıklandı. DGS sürecinde son işlem ise tercihlerin alınmaya başlaması. 

Tercihler Başladı Mı?

ÖSYM Başkanlığı henüz 2021 DGS tercih kılavuzunu yayımlamadı. Resmi sitesinden tercih işlemlerine dair bir duyuru yayımlayacak olan ÖSYM Başkanlığı duyuru ile birlikte tercih ekranını açacak. 

Tercih ekranının ne zaman başlayacağına dair duyurunun Ağustos ayı sonuna doğru yayımlanması ve tercihlerinde hemen alınmaya başlaması bekleniyor. Tercihlerin ardından sonuçların hemen açıklanması Eylül sonu gibi ise DGS öğrencileri için kayıtların başlaması bekleniyor. 

Tercihler Nasıl Yapılacak?

2021 DGS tercih duyurusunun ilanı sonrası ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde tercih başvuruları görülecek. Adaylar tercih edebilecekleri lisans bölümlerini ve üniversiteleri tercih ekranında sıralayacaklar. Daha sonra ise tercihler onaya gönderilecek. 

ANINDA HABERDAR EDECEĞİZ

Kamugundemi.com olarak ÖSYM tarafından DGS tercih duyurusunun yayımlanması ile birlikte siz ziyaretçilerimizi anında bilgilendireceğiz. ÖSYM duyurusu, tercih tarihleri ve tercih sürecinde dikkat edilecek tüm hususları tek tek paylaşacağız.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@