ÖSYM 13 bin TL maaşla personel alacak! Başvurular bugün başladı!

ÖSYM Başkanlığı, yaklaşık 13 bin TL maaşla sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Peki başvurular nereden ve ne zaman yapılacak? KPSS ve yabancı dil şartı aranıyor mu? İşte detaylar

İlan 01.10.2021 - 10:11 01.10.2021 - 10:13 Ali Parim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 3 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. Adaylarda aranan şartlar ve başvuru sürecine dair bilgiler 1 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre ÖSYM'ye alınacak adaylar ilk olarak 2020 KPSSP3 (yüzde 70) ve yabancı dil (yüzde 30) puanları üzerinden değerlendirilecek. Puanı en yüksek olan ilk 30 aday, sözlü sınava çağırılacak.

Başvurular ne zaman olacak? Nereye yapılacak?

Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle istenilen belgelerle birlikte 01.10.2021 - 15.10.2021 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekiyor.

Son başvuru tarihi 15.10.2021 saat 17.00’dır. Postadaki gecikmeler veya diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.
Adaylar tüm sınav duyurularını http://osym.gov.tr adresinden izleyecekler. Ayrıca bildirim yapılmayacak.

Giriş sınavı ne zaman yapılacak?

Giriş sınavı sözlü usulü ile 3 Kasım 2021 tarihinde ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No: 1 Bilkent/ANKARA adresinde yapılacak.

Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecek.

 Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara, sınav yeri ve tarihi bilgileri, http://sonuc.osym.gov.tr adresinden bildirilecek.

ÖSYM personel alımı 2021 adaylarda aranan nitelikler

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak.
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Yukarda sayılanlar dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
  • İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek.
  • Erkekler için askerlikle ilişiği bulunmamak.
  • Başvuru kılavuzunda yer alan diğer özel nitelikleri taşımak.

DETAYLI BİLGİNİN YER ALDIĞI İLANA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@