Ortaöğretim, ön lisans, lisans... KPSS ile 10 personel alımı yapılacak! İzmir Bakırçay Üniversitesi duyurdu

İzmir Bakırçay Üniversitesi KPSS ile 10 personel alımı yapacak. Alımlar hangi kadrolara olacak? Adaylarda aranan şartlar neler? Son başvuru tarihi ne zaman? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

İlan 13.10.2021 - 09:39 13.10.2021 - 09:43

İzmir Bakırçay Üniversitesi KPSS ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Alımların hangi kadrolara yapılacağı, başvuru süreci de 13 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'deki ilanla adaylara duyuruldu.

Buna göre İzmir Bakırçay Üniversitesi'ne 2 büro personeli, 6 destek personeli, 2 de koruma ve güvenlik personeli olmak üzere toplam 10 sözleşmeli personel alınıyor. Büro personellerinden engelli birimi için ayrılan 1 kadroya başvurmak isteyen adaylarda, "Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak. MEB onaylı İşaret Dili sertifikasına sahip olmak (en az 120 saat) ve KPSSP93 puanına sahip olmak" şartı aranıyor. Diğer büro personeli adaylarının ise; herhangi bir lisans programından mezunu olmalarının yanı sıra MEB onaylı Bilgisayar Programcılığı sertifikasına sahip olmaları (en az iki programlama dilini bildiğini belgelendirmek), Ağ Sistemleri ve Yönlendirme sertifikasına (en az 400 saat), Veri Analizi ve Raporlama sertifikasına sahip olmaları ve KPSSP3 puanlarının olması gerekiyor. 

İlanda; 6 destek personelinin 5'inin temizlik, 1'inin ise bahçıvanlık alanında istihdam edileceği bilgisi yer alıyor. Temizlik personellerinin erkek, en az ortaöğretim mezunu ve KPSSP94 puanına sahip olmaları şartı aranıyor. Yine bahçıvanlık görevine ayrılan bir diğer destek personeli kadrosuna başvuracak adayların da erkek ve en az ortaöğretim mezunu olmaları ve bunun yanında da  SGK ile belgelendirmek kaydıyla en az 1 yıl bahçıvanlık konusunda deneyim sahibi olmaları, bahçıvanlık eğitimi almış olmaları, Seracılık Eğitim Sertifikasına sahip olmaları (en az 120 saat), Süs Bitkileri Yetiştiriciliği sertifikasına sahip olmaları gerekiyor. 

Son olarak koruma ve güvenlik personeli kadrosuna başvuracak adaylarda "erkek olmak, KPSSP93 puanın sahip olmak ve Özel Güvenlik ile ilgili herhangi bir ön lisans programından mezun olmak." şartı aranıyor. 

Bugün (13 Ekim 2021) başlayan başvurular, 28 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar devam ediyor. Detaylı bilgiye bugünkü Resmi Gazete'de yer alan ilandan ulaşabilirsiniz.