2021 Netflix Güncel Ücreti Ne Kadar? Netflix Üyeliği Nasıl Alınır Silinir?

Netflix ücreti, sunulan paketlerin avantajlarına göre artar veya azalır. Örneğin aynı anda kaç ekrandan izlenebileceği fiyatı etkiler. Bununla birlikte görüntü kalitesi de fiyat üzerinde etkilidir. Aile paketi hem kalite hem de aynı anda daha fazla ekranda izleme imkanı sunduğu için en avantajlı pakettir.

2021 Netflix Güncel Ücreti Ne Kadar? Netflix Üyeliği Nasıl Alınır Silinir?

Netflix ücreti 2021 yılı için güncelleme yapıldı. Geçen sene 17.99 TL’den başlayan temel paket, 2021 yılında 26.99 TL’ye yükseldi. Daha çok tercih edilen standart paket ise 29.99 TL’den 40.99 TL’ye yükseldi. Son olarak özel paket ise 41.99 TL’den 54.99 TL’ye yükseldi. Bu durumda temel pakete %50, standart pakete %37 ve özel pakete %30 oranında zam gelmiş oldu.

Netflix ücreti, sunulan paketlerin avantajlarına göre artar veya azalır. Örneğin aynı anda kaç ekrandan izlenebileceği fiyatı etkiler. Bununla birlikte görüntü kalitesi de fiyat üzerinde etkilidir. Aile paketi hem kalite hem de aynı anda daha fazla ekranda izleme imkanı sunduğu için en avantajlı pakettir.

Netflix Üyeliği Nasıl Alınır?

Netflix üyeliği almak için öncelikle Netflix’in resmi web sitesine gidilir. E-posta adresi girildikten sonra “Şimdi Deneyin” butonuna tıklanır. Daha sonra ekranda çıkan 3 paketten en uygun olanı seçilir. E-posta adresi ile birlikte bir şifre belirlenir. Son olarak en uygun ödeme yöntemi seçilir. Netflix aylık olarak ödeme alır ve herhangi bir taahhüt koşulu sunmaz. Ödemeyi alamadığı zaman üyelik otomatik olarak durur.

Netflix’e bilgisayardan üye olmak da oldukça kolaydır. Zaten resmi web sitesine gidildiğinde açılan sayfa direkt üye olma sayfasıdır. Buraya gerekli bilgiler eksiksiz olarak girildikten sonra üyelik otomatik olarak başlar.

Netflix Üyeliği Nasıl Silinir?

Netflix üyeliğini iptal etmek için herhangi bir ek ödemeye gerek yoktur; çünkü taahhütlü bir üyelik değildir. İptal işlemi için ilk olarak Netflix hesabına giriş yapılmalıdır. Sağ üst köşede bulunan hesap kısmına tıklanır. Üyeliği İptal Et tuşuna tıkladıktan sonra, Netflix ücretinin bütçeyi aşması durumunda eski sürüme geçmeyi önerir. Yine de iptal etme konusunda kesin karar verilmişse sol kısımda bulunan İptal İşlemini Tamamla tuşuna basılır ve Netflix üyeliğini sile işlemi tamamlanır.

Netflix Paketlerinin Özellikleri Nelerdir?

Netflix planlarının özellikleri sayesinde kişiler kendilerine en uygun paketi kolaylıkla seçebilir. 3 farklı paketin özellikleri aşağıda verilmiştir:

  • Temel Paket: 480 p video kalitesi sunar. Telefonda, tablette, bilgisayarda veya TV’de izlenebilir. Aynı anda yalnızca tek bir ekrandan izleme imkanı veriyor. En az 3 Mbps internet hızı öneriliyor.
  • Standart Paket: Full HD 1080 p video kalitesi sunar. Telefonda, tablette, bilgisayarda veya TV’de izlenebilir. Aynı anda 2 farklı cihazda izlenebilir. En az 5 Mbps internet hızı öneriliyor.
  • Özel Paket: Ultra HD 4K video kalitesi sunar. Telefonda, tablette, bilgisayarda veya TV’de izlenebilir. Aynı anda 4 farklı cihazda izlenebilir. En az 25 Mbps internet hızı öneriliyor.

Netflix’te Paket Nasıl Değiştirilir?

Netflix paket değişikliği işlemi oldukça hızlı bir şekilde yapılabilir:

  • Netflix’te oturum açıp hesap sayfasına gidilmeli.
  • Plan ayrıntıları kısmından plan değiştir seçeneği seçilmeli. Eğer hesap askıya alındıysa bu seçenek görülemeyebilir. Askıda olan hesaplar, aktif hale gelene kadar plan değişikliği yapılamaz. Bunun için Netflix’ten destek alınabilir. Ücret detaylarının bulunduğu sayfadan istenen plan seçilir ve devam et ya da güncelle butonuna basılır.
  • Onayla tuşuna basılmalı. Pakette yapılan değişiklik anında geçerli olur.

Paket değişikliği yaparak kullanıcılar bütçelerine uygun plana geçiş yapabilir veya daha kaliteli izleme imkanına sahip olabilir. Netflix hesap bölümünden saniyeler içinde paket yükseltme veya düşürme işlemi yapılabilir. Paket değişikliği yapıldığında yeni Netflix ücreti bir sonraki faturaya yansır. Paket büyütmeleri aynı tarihte, paket küçültmeleri ise bir sonraki faturalama tarihinde geçerli olur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@