Okulların Başlamasına Az Kaldı! Geçici Güvenlik TYP İlanları Başvurularını Kaçırmayın

TYP kapsamında okullara ne zaman güvenlik görevlisi alımı yapılacak? Kimler geçici güvenlik görevlisi alım ilanına başvuru yapabilecek? TYP iş ilanlarına başvurular ne zaman başlayacak?

İlan 13.08.2021 - 19:20 13.08.2021 - 19:20 Mustafa Karagöz

İş arayanlar için yanıtı merak edilen soruların başında 2021 yılı toplum yararına program kapsamında yayımlanan iş ilanları geliyor. 2020 yılında başlayan pandemi süreci ile birlikte daha az alım yapan kamu kurumlarının normalleşme dönemiyle birlikte yeni ilanlar yayımlaması bekleniyor. 

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM

Normalleşme sürecinin kesintisiz devam edeceği ayağında okulların açılması geliyor. Okullarda yüz yüze eğitimin başlaması için çok önemli adımlar atılırken hem önlemler hemde tedbirler uygulanmaya devam ediliyor. Aşılama çalışmalarında sürecin daha da hızlanması ve toplum bağışıklığının kazanılması durumunda ise okulların hiç ara vermeden devam etmesi planlanıyor. 

Okullar için atılan adımlar bu şekilde olurken yüz yüze eğitim başlayacak olması durumunda, TYP kapsamında personel alımları yapılması gündeme gelecek. 

Daha önceki senelerde olduğu gibi İŞKUR üzerinden geçici süreli personel alımları yapılacak. Hemen hemen her il ve ilçede yer alan okullar için gerçekleştirilecek alımlar için ise ilanlar bekleniyor. İŞKUR'un MEB'in talebiyle birlikte duyuruları yayımlaması bekleniyor. İlanlar için öne çıkan tarih ise kabine toplanlantısından sonra belli olacak. 

iLAN TARİHİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TYP ilanları için önümüzdeki dönem için alınabilecek tedbir kararlarının beklendiği düşünülüyor. Okulların açılmasına yönelik kararın net olarak duyurulmasının ardından MEB'in ilanları yayımlayacağı düşünülüyor. 

Personel alımları için Ağustos ayının kalan haftalarında somut bir gelişme olacağı da öngörüler arasında. Öyle ki kabine toplantısından çıkacak kararlar ile birlikte MEB'in ilanları yayımlaması ve Eylül öncesinde başvuruları almaya başlaması bekleniyor. Sürecin çok hızlı tamamlanıp okulların açılmasıyla birlikte alınan personellerin görevlerine başlaması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@