Okullar yeniden kapanacak mı? Bilim Kurulu üyesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuştu!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener'in açıklamasının ardından gündeme gelen "Okullar yeniden mi kapanıyor?" sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi.

Eğitim 01.11.2021 - 10:37 01.11.2021 - 10:38 Ali Parim

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, Türkiye genelinde aşılamanın neredeyse durma noktasına geldiğini ve günlük 60 -70 bin vakanın görülmesi durumunda yeniden kapanma ve uzaktan eğitim gibi konuların gündeme gelebileceğini söyledi. Birçok basın kuruluşu da "Okullar kapanacak mı?" başlığıyla Prof. Dr. Şener'in bu açıklamasına dikkat çekti.

BAKAN KOCA'DAN YANIT GELDİ

Çıkan haberlerin ardından okulların kapanıp kapanmayacağına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan net bir açıklama geldi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Bakan Koca, "Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır." diyerek Bilim Kurulunun böyle bir gündemi olmadığını belirtti. Ardından, "Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış." diyen Koca, öğrencilere başarı dolu haftalar dileyerek mesajına son verdi. 

fahrettin koca okullar kapanacak mı açıklaması

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER ÜZÜLEREK AÇIKLAMIŞTI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den de geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitimin devam edeceğine dair bir açıklama gelmişti. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Bakan Özer, Türkiye'de bugüne kadar 850 bin okulda sadece 2 bin 155 sınıfın karantinaya alındığını, ABD'de ise bu oranın yüzde 2 olduğunu söylemişti. Muharrem Sarıkaya, Bakan Özer'in rakamları paylaşırken okulların boş yere kapalı kalmış olmasından üzüntü duyduğuna da yazısında dikkat çekmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@