Okullar tekrar kapanacak mı sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt: Gerekirse...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın gerçekleşecek Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı öncesi "Vakalar artarsa okullar kapanacak mı?" sorusuna bir kez daha yanıt verdi.

Gündem 02.11.2021 - 17:25 02.11.2021 - 17:27 Ali Parim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vakalarının artması durumunda yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceği sorusunu bir kez daha yanıtladı. TBMM'de gazetecilerle bir araya gelen Bakan Koca, okulların pandemi nedeniyle kapalı olma ihtimalinin artık düşünülmemesi gerektiğini dile getirerek, "Bu soru da sorulmamalı. Gerekirse tedbirler devreye girer ancak kapama olmaz'' ifadelerini kullandı. Koca, toplumda da yeni bir kapamanın gündemde olmadığını vurguladı. 

Hatırlanacağı üzere Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener'in açıklaması üzerine benzer bir mesaj vermişti. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Bakan Koca, "Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır." diyerek Bilim Kurulunun böyle bir gündemi olmadığını belirtmişti. Ardından, "Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış." diyen Koca, öğrencilere başarı dolu haftalar dileyerek mesajına son vermişti. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER ÜZÜLEREK AÇIKLAMIŞTI

Yine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den de geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitimin devam edeceğine dair bir açıklama gelmişti. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Bakan Özer, Türkiye'de bugüne kadar 850 bin okulda sadece 2 bin 155 sınıfın karantinaya alındığını, ABD'de ise bu oranın yüzde 2 olduğunu söylemişti. Muharrem Sarıkaya, Bakan Özer'in rakamları paylaşırken okulların boş yere kapalı kalmış olmasından üzüntü duyduğuna da yazısında dikkat çekmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@