Okullar ara tatile giriyor! Otobüslerde yer kalmadı!

Pazartesi günü eğitimde ara tatil uygulamasının başlamasıyla birlikte hafta sonu İstanbul Otagarı'nda yoğunluk yaşandı. Çoğu firmada otobüs biletleri tükendi.

Eğitim 13.11.2021 - 11:38 13.11.2021 - 11:38 Mustafa Çokyaşar

İlk ve ortaöğretim öğrencileri için 2021-2022 eğitim öğretim yılında bu pazartesi ara tatile gidiliyor. 15 Kasım'da başlayacak ara tatil 19 Kasım'a kadar sürecek. Hafta sonu ile birlikte öğrenciler toplamda 9 gün tatil yapacak.

Tatilini il dışında geçirmek isteyen aileler, İstanbul'daki otogarlarda yoğunluk oluşturdu. 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda özellikle tatil bölgelerine giden otobüslerde yer kalmadığı açıklandı. Kendi araçlarıyla şehir dışına çıkmak isteyenler de yoğun trafik oluşmasına neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritasına göre kentte trafik yoğunluğu dün  18.20'de yüzde 74'e kadar yükseldi. Yine TEM otoyolunun Edirne istikametinde de yoğunluk yaşandı. Otoyolun Gaziosmanpaşa mevkisinde başlayan yoğunluk Mahmutbey gişeler çıkışına kadar devam etti. Anadolu Yakası'nda da TEM otoyolu Kavacık'ta başlayan trafik yoğunluğu İstanbul çıkışına kadar sürdü. D-100 kara yolunda da Kadıköy'den itibaren Kartal mevkisine kadar trafik yavaş ilerledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@