Öğretmenlere 24 Kasım müjdesi! Öğretmenlere tren biletlerinde ve PTT'de indirim yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda, Bakanlıkça onaylanan özel okullarda ve yüksek eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere YHT ve ana hat tren biletlerinde yüzde 50, PTT tarafından da "PTT'nin yurt içi varışlı APS kurye ve posta kargosu" ücretlerinde yüzde 24 indirim uygulanacak.

Eğitim 12.11.2021 - 23:05 12.11.2021 - 23:06 Mustafa Çokyaşar

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCCD)Taşımacılık Genel Müdürlüğü 2016'dan beri sürdürdüğü "Öğretmenler Günü Kampanyası"nı bu yıl da uygulamaya koydu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda, Bakanlıkça onaylanan özel okullarda ve yüksek eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere 50 indirim uygulanacak. Öğretmenler bu kampanyadan 24 ile 30 Kasım arasında yararlanabilecek.

Yoğun ilgi gören kampanyadan yararlanmak isteyen öğretmenler, biletlerini gişelerden, internet sitesinden, mobil uygulamadan alabileceği gibi, 444 82 33 numaralı çağrı merkezini arayarak veya acentelerden temin edebilecek. Kampanya sürecinde öğretmenlerin, biletlerini satın aldıktan sonra biniş noktalarında öğretmen kimlik kartlarını göstermeleri gerekiyor.

PTT tarafından da Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kampanya kapsamında, öğretmenler PTT'nin yurt içi varışlı APS kurye ve posta kargosu gönderimlerinde 24 Kasım'da öğretmen kimlik kartını ibraz etmeleri durumunda yüzde 24 indirimden yararlanacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@