Zordur köy okulunda öğretmen olmak...

Sevil KURT

Öğretmenler 24.09.2019, 23:51 24.09.2019, 23:57
Zordur köy okulunda öğretmen olmak...

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı  Talip Geylan sosyal medya hesabından  Adanmışlık, fedakarlık ve memleket sevgisi mi arıyorsunuz; yüzünüzü öğretmene dönün! diyerek Batman Arıkaya İlkokulunda görev yapan Sevil Kurt öğretmenimizin mücadelesini paylaştı...

İşte  Geylan'nın paylaşımı;

Adanmışlık, fedakarlık ve memleket sevgisi mi arıyorsunuz; yüzünüzü öğretmene dönün!

ÖĞRETMEN olmak, işte böyle bir şeydir.

Sevil Kurt öğretmenimizin nezdinde, güzel ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için harikalar yaratan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum.

Varolsunlar..

Zor olduğu kadar da güzeldir... Emek ister, sabır ister, bolca sevgi ve merhamet ister... Bir köy okulunda öğretmenseniz eğer sadece ders vermekle yetinmezsiniz. O okul eviniz olur. Temizlik yaparsın, odun kömür taşırsın, soba yakarsın, boya yaparsın, yeri gelir kazma kürek alır toprak eşersin... Her sabah sizden önce okula gelip sizi kapıda bekleyen minikler olur , siz kızsanız da size sevgiyle bakan gözler, anne babadan önce size dert yanan, şikayetlenen minik kalpler. Teneffüs pek olmaz köy okulunda veya bir çay içip istişare yapabileceğiniz bolca öğretmen arkadaşlarınız ve durup soluklanacagınız bir öğretmenler odanız  Siz ve öğrencileriniz..

2016 Ekim’de geldim bu okula. Geldiğimden bu yana hep birşeylerle uğraştım çabaladım. Çocuklar güzel bir sınıfa girsin, heyecanla okula gelsin , okulunu daha çok sevsin diye. Kah güldük kah ağladık kah kızdık ama herhalde birşeyleri başarabildik. 1965 yapımı taş binamızdan mucizeler yarattık.

Arıkaya yolculuğumda yanımda olan, her koşulda benimle mücadele eden, birlikte ter döken, çabalayan , sevgili mesai arkadaşım Ummahan ÇELİK ‘e , Yarattığımız mucizemizde bize ortak olan, destek olan Tes Batman İl Başkanı sayın Aykan SAĞIRKAYA’ya öncelikle teşekkür etmek isterim. Kendisi bana , bize inanmış, küçük köyümüzdeki bize göre büyük mucizelerimizden bahsetmiş. Bugün o kadar onore edildim ki..Küçücük Arıkaya İlkokulu’nun öğretmenini arayıp bizzat tebrik ve teşekkür eden T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI Kamu Diplomasi Müdürü Sayın Soner Önder YILDIZ ‘a çok çok teşekkür ederim. Bizzat sorunlarımızın, ihtiyaçlarımızın olup olmadığını sormuş, bundan sonra Web sitemizi daha yakından takip edeceğini belirterek bizi mutlu etmiştir.. Tekrar teşekkür ederim.

Sevil KURT

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@