Yeni KHK ile onbinlerce öğretmenin ihracı yolda

Milli Eğitim Bakanlığında yeni bir ihraç dalgası geliyor. Yeni çıkarılak KHK'de bylock kullanan ve terör örgütü PKK ile ilişkisi tespit edilen öğretmenlerin ihraç edilmesi bekleniyor. Sayı ise...

Öğretmenler 09.10.2016, 00:14 09.10.2016, 13:38
Yeni KHK ile onbinlerce öğretmenin ihracı yolda
guncelegitim.com'un buradaki haberine göre Milli Eğitim Bakanlığında FETÖ/PDY kapsamı ve PKK'dan toplamda 10 bin üzerinde öğretmenin yeni KHK ile ihraç edileceği konuşuluyor.
 
Mit'te, Bylock listesini ve yazışmaları çözmek için 70+70 kişi geceli gündüzlü mesai yaparak listeyi netleştiriyor.  Bylock listesinde isimleri belli olan devlet memurları kurumlarına bildiriliyor.  Bylock kullanan 160 bine yakın memur olduğu tahmin ediliyor.  Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen Bylock listesinden, açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin isimleri belirleniyor. Mükerrer isimlerin tespitinden sonra ihraç edilecek öğretmen ve memur sayısı belli olacak .
 
Bakanlığın PKK bağlantısı gerekçesiyle açığa aldığı 11.500 öğretmenle ilgili inceleme soruşturmaları da devam ediyor.
 
PKK ile irtibatı olduğu gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlerin bir kısmına iller arası yer değişikliği getirilecek . PKK ile irtibatı tespit edilen öğretmenler ihraç listesine konulacak. PKK'dan ihraç edilecek öğretmen sayısının ise 3000-3500 arasında olması bekleniyor. Sadece sendikal eylemden dolayı açığa alınan öğretmenlere idari ceza getirileceği ve bir kısmının yer değişikliğine tabi tutularak görevlerine iade edileceği konuşuluyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığında FETÖ ve PKK'dan ihraç edilecek öğretmen ve personel sayısının 10.000 civarında olması bekleniyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@