Yeni KHK açıklaması! Göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi çıkacak

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli katıldığı programda gündemle ilgili açıklamalar yaptı ve gelen soruları yanıtlandırdı. Canikli’nin açıklamasında FETÖ soruşturması, görevden ihraçlar ve göreve iadeler de yer aldı. Canikli çıkacak Kanun Hükmünde Kararname içerisinde göreve iadeler ve meslekten ihraçlar yer alacak ifadesini kullandı.

Öğretmenler 10.03.2017, 08:48
Yeni KHK açıklaması! Göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi çıkacak

Yeni KHK açıklaması! Göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi çıkacak

Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamaya göre yakın zamanda iade KHK’si çıkacak. Yeni Kanun Hükmünde Kararnamenin net çıkacağı tarih belirtilmezken, çıkarılacak iade KHK’sinde geçmişe göre daha fazla kamu personelinin göreve iade edileceği tahmin ediliyor. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli katıldığı TV programında yaptığı açıklamada yeni KHK çıkacak ifadesini kullandı.

YENİ KHK HAZIRLIĞI

Yeni KHK ne zaman çıkacak haberimizde yaklaşık bir hafta önce yeni bir Kanun Hükmünde Kararname hazırlığı olduğunu belirtmiştik. Hakkında soruşturma açılıp yargı karşısına çıkan ve mahkeme tarafından örgütle ilişkilendirilemeyen kişilerin ağırlıklı olacağı düşünülen göreve iadelerde, ByLock mağduru olan kişilerden de iadeler gerçekleşeceği belirtiliyor.

AKADEMİSYENLER VE EĞİTİM BİR-SEN AĞIRLIĞI

ogretmenlericin.com olarak son KHK ile ihraç edilen ve kulislerde tepkilere neden olan akademisyenlerden ve Eğitim Bir-Sen yöneticilerinden ihraç edilmiş kişilerden göreve iadeler olacağını düşünüyoruz. Hatırlatmakta fayda var 7 Şubat tarihli 686 sayılı KHK ile kamudan ihraç edilen 2585 MEB personeli arasında en çok konuşulan ve ses getiren husus Hakkari Eğitim Bir-Sen Şube Başkanının ihraç edilmesi olmuştu. Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bu konuda açıklamalar yaparak ihraç listesindeki hatalara vurgu yapmıştı.

NURETTİN CANİKLİ: YENİ KHK ÇIKACAK

Bugün NTV televizyon kanalında katıldığı programda açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, geçen süreçte itirazların bir kısmının incelendiğini ve bu itirazlar üzerine FETÖ bağı olmadığı kanaat edilenlerin de görevlerine iade edildiğini açıkladı. Canikli önümüzdeki günlerde göreve iade KHK’si çıkacak ifadesini kullandı.

(Öğretmenler İçin)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@