Yeni İade KHK'sı Geliyor

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kamudan ihraç edilen memurlarla ilgili yeni bir iade KHK'sının çıkacağını açıkladı. İşte yayınlanacak yeni iade KHK'sı haberinin detayları...

Öğretmenler 10.03.2017, 08:48
Yeni İade KHK'sı Geliyor

Türkiye'nin geleceğini karartmak isteyen hain darbecilerin başarısız olmalarının ardından terör örgütleriyle irtibatlı oldukları iddia edilen kamudaki memurlar, yayımlanan kanun hükmünde kararnameler ile kamuda yürüttükleri görevlerden ihraç edilmişlerdi.

 

Alınan ihraç kararlarıyla ilgili hataların olduğu gündeme gelmiş ve bu kararların incelenmesi için de yine KHK ile OHAL kararları inceleme komisyonunun kurulması kararlaştırılmıştı.

 

OHAL ihraçları inceleme komisyonu kuruldu mu?

 

Başbakan Yıldırım, OHAL komisyonunun nasıl çalışacağını açıkladı

 

Komisyon, ihraç edilen memurun iadesine karar verirse süreç nasıl işleyecek?

 

İhraç edilen memurlar dava açabilecek! OHAL komisyonu kurulacak! İşte tüm detaylar!

 

Bu süreçte son yayımlanan 7 Şubat 2017 tarihli 686 sayılı KHK'nın ardından bir ay geçti. Yeni bir iade veya ihraç KHK'sının çıkıp çıkmayacağı sorularına Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, katıldığı bir TV programında yanıt verdi.

 

Nuretti Canikli, önümüzdeki günlerde yeni bir iade KHK'sının çıkacağını açıkladı. İşte Nurettin Canikli'nin konu hakkındaki açıklaması...

 

"Biliyorsunuz OHAL komisyonu kurduk. Bu komisyon yoluyla itirazları bir kez daha değerlendireceğiz. Olumsuz kararlarda yargı yoluna gitmek mümkün olacak. Ancak itirazların büyük bir kısmı, hepsi demiyorum, tek elden çıkmış, standart şablonlar içeren dilekçelerden oluşuyor. Bu dilekçelerin örgüt tarafından yönlendirildiği çok açık. Ancak bu hepsi için geçerli değil. Biliyorsunuz geçen süreç için itirazları inceledik ve uygun gördüklerimizi iade ettik. Diğer taraftan önümüzdeki günlerde yeni bir iade KHK'sı da çıkacak."

 

KAMUSAL HABERLER - ÖZEL

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@