Vali Musa Işın: İmam Hatip'ler en önemli müesseselerimizdir

AĞRI Valisi Musa Işın, Tutak ilçesinde yapımı tamamlanan İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ile kız öğrenci pansiyonunun açılışını gerçekleştirdi. Vali Işın, "İmam hatipler en önemli...

Öğretmenler 20.10.2016, 12:15
Vali Musa Işın: İmam Hatip'ler en önemli müesseselerimizdir
 AĞRI Valisi Musa Işın, Tutak ilçesinde yapımı tamamlanan İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ile kız öğrenci pansiyonunun açılışını gerçekleştirdi. Vali Işın, "İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir. Çocuklarımız burada dinlerini öğrenecekler, ahlaklı birer insan olacaklar, anne, baba ve büyüklerine saygılı, merhametli ve şefkatli olacaklar, küçüklerini seveceklerdir" dedi.
Tutak'ta 14 Ekim günü yapılan açılış törenine Vali Musa Işın, Kaymakam Ramazan Kendüzler, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. Vali Işın, törende yaptığı konuşmada Tutak’ta derslik başına düşen öğrenci sayısının 22 olduğuna dikkat çekti. İstanbul, Ankara, İzmir’de derslik başına düşen öğrenci sayısının 40-50'lerde olduğunu hatırlatan Işın, öğretmen eksiklerini sözleşmeli öğretmen uygulaması ile giderildiğini bildirdi. Vali Musa Işın açılışta şunları söyledi:
Hizmetler ortada. Şerle, kötülükle, fitneyle, fesatla, yakmakla, yıkmakla ve öldürmekle bizim hiçbir işimiz yok ve olmayacak. İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir. Çocuklarımız burada dinlerini öğrenecekler, ahlaklı birer insan olacaklar, anne, baba ve büyüklerine saygılı, merhametli ve şefkatli olacaklar, küçüklerini seveceklerdir. Toplum böyle olursa biz müreffeh bir toplum olur ve ayakta kalırız. Aksi taktirde bizim yok olmamız mukadderdir. Çocuklar kendinizi iyi yetiştirin, güzel bir okulda okuyorsunuz. Lütfen bunun kıymetini bilin. Biz kerpiçli okullarda okuduk. İlkokulu topraklı okulda, ortaokulu 3 derslikli taş okulda, liseyi köyden 10 kilometre arabayla gidip gelerek okudum. Siz Allah’a şükürler olsun burada pansiyonumuz var, burada kalıyorsunuz. Okulumuz burada, öğretmenler burada, herkes iç içe ve mükemmel bir ortam. Kendinizi yetiştirin, derslerinize iyi çalışın, öğretmenlerinizi iyi dinleyin ve günü gününe derslerinizi çalışın. Emeklerinizi bugün için harcarsanız yarın karşılığını bulacaksınız. Geleceğinizi bugün kazanacaksınız. Allah’a şükür devletimiz zengindir, her türlü ihtiyacı karşılayacak durumdadır, fakirine de garip gurabasına da öğrencisine de sahip çıkıyor. Devletimizin kıymetini bilelim. Devletimizi, vatanımızı, bayrağımızı sevelim. Allah’ımız, peygamberimiz, Kur’an-ımız, kıblemiz, vatanımız, devletimiz, bayrağımız ve milletimiz bir, bu kadar ortak müştereğimiz var. Allah’a şükürler olsun. Allah devletimize zeval vermesin, milletimizi payidar etsin, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü muhafaza etsin. Kötü, art niyeti, şer odaklarını, çeteleri, terör örgütlerini, PKK, FETÖ, DAEŞ, her ne varsa hepsini kahru perişan etsin."
DHA
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@