Vali 4 okul müdürünü açığa aldı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş dört okul müdürüne soruşturma açtırarak okul müdürlerini açığa aldırdı. Okul müdürlerinin açığa alınma sebebi olarak ise öğrencilere yardımcı kaynak, ek kaynak kullandırmak.

Öğretmenler 09.10.2016, 22:06 09.10.2016, 22:08
Vali 4 okul müdürünü açığa aldı
ogretmenlericin.com'un buradaki haberine göre Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş Sakarya’da yerel bir haber sitesi olan SakaryaHalk’ın sorularını yanıtlandırdı. Vali Coş, 4 okul müdürüne soruşturma açtıklarını doğruladı, Vali Coş, ilgili okul müdürleri ve bazı öğretmenlerin velilere yardımcı ders kitabı almaları konusunda baskı da yaptıklarını vurguladı.

MEB UYARDI: YARDIMCI KAYNAK YASAK

Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim öğretim yılı başında okul idarecilerini ve öğretmenleri uyararak öğrencilere, velilere baskı ve zorlama ile yardımcı ders kitaplarının aldırılmayacağını, MEB’in belirlediği ders kitapları haricinde kaynak kullandıran, aldıran MEB personeli hakkında gerekli inceleme ve soruşturma işleminin yapılacağı konusunda uyarmaktadır. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı başlangıcında da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ortaöğretim Genel Müdürlüğü (OGM) 28.09.2016 tarihinde Yayın aldırılması konulu resmi yazı ile uyarıda bulunmuştu.

VALİ COŞ: UZAKLAŞTIRDIK

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Dr. Nuri Bayar Ortaokulu, Mithatpaşa Ortaokulu, Atatürk İlkokulu ve 17 Ağustos İlkokulu müdürleri hakkında gelen şikayetlerden sonra ilgili okul müdürlerini görevden uzaklaştırıldığını ifade etti. Yardımcı kaynak kullandırdığı, velilere zorla yardımcı kaynak aldırdığı gerekçesi ile görevden uzaklaştırılan okul müdürlerinin soruşturma sonucuna göre hareket edileceğini belirten Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş okullarda yardımcı ders kitaplarının okutulamayacağını belirtti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@