Türkülerle Türkiye Sevdamız isimli türkü gecesiyle gönülleri fethettiler

12 Ocak Cuma günü Üsküp Kültür Evi’nde saat 20.00’de başlayan türkü gecesine katılım oldukça yoğun oldu. Üsküp Belediyesi, Üsküp Atatürk Ortaokulu ve Üsküp Atatürk İlkokulu’nun ortak hazırladığı programa, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım’da katılarak türkü söyledi.

Öğretmenler 14.01.2018, 13:28
Türkülerle Türkiye Sevdamız isimli türkü gecesiyle gönülleri fethettiler

Tamamı öğrencilerin eseri

Programın tamamının öğrencilerin eseri olduğunu belirten yetkililer, 14 farklı yöre türküsü seslendirilerek, türkülerin birleştirici gücünün, birlik ve beraberliğimize de katkısının oldukça fazla olduğunu vurduladılar.

Programda Şaiir Hacı Gürhan’ın Ben Anadoluyum şiiri de oldukça alkış aldı.

Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın Unutulmadı

Batman'ın Kozluk İlçesi'nde okulunda karne dağıttıktan sonra evine giderken PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan müzik öğretmeni 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın içinde, artık onunla özdeşleşen Magusa Limanı türküsü seslendirilerek şehit öğretmenimiz nezdinde şehit öğretmenlerimiz yad edildi.

Erik Dalı ve Zeybek

Son zamanların popüler oyunu Erik Dalı gösterisi de öğrenciler tarafından başarıyla sergilendi. Kostak Ali Zeybeği ve Harmandalı Zeybeği ise izleyenlerden oldukça fazla alkış aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat AŞIM’da türkü söyledi

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat AŞIM’da programda Bir ay doğar ilk akşamdan geceden türküsünü, solist Selen ÖZDİN ile birlikte söyledi. AŞIM, program ile ilgili duygu ve düşüncelerini ise şöyle ifade etti: “Burada olmaktan büyük keyif aldık biz. Zannediyorum sizler de keyif aldınız. Çocuklarımız, öğretmenleriyle birlikte oldukça güzel iş çıkardılar. Ellerinize, emeğinize sağlık, çok teşekkür ederiz. İnşallah yıl sonu gösterisinde daha da güzel bir programla taçlandıracağız.“

Murat AŞIM, Milli Eğitim camiasına verdiği desteklerden dolayı, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin KASAP’a da ayrıca teşekkür etti.

Yerli ve Milli bir Gece Yaşadık

Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin KASAP, program ile ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bu gece bu salonda yerli ve milli bir gece yaşadık. Bu programda emeği geçen Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdürüm Mustafa AKYÜZ’e, Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdürüm Ahmet ÖZBEY’e, hemşerimiz olan bağlama ustası İbrahim BOY’a, ekibin diğer üyelerine, ekibi başarılı bir şekilde yöneten Gökçen OKTAY MUTLUER’ e, bu gösterinin baş mimarı olan Emrah MUTLER hocama ve son olarak programa teşrif ederek bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.”

Program hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@